عکسی از اندی پاگلیسی در 31 سال پیش

مستندی درباره دوست از دست رفته دوران کودکی

زنی که دوست دوران کودکی‌اش 31 سال پیش ربوده شده است، مستندی درباره او ساخته که جست‌وجوی او را بر اساس قولی که به خودش داده بود، به نمایش می‌گذارد.
ملانی پرکینز در مستند اندی را ندیده‌اید؟ تحقیق درباره ناپدید شدن اندی پاگلیسی در سال 1976 در استخری در شهر لارنس ایالت ماساچوست را به تصویر کشیده که از 9 سال پیش آغاز کرده بود.
هرچند جسد اندی هرگز پیدا نشد، اما فیلم در پایان به این نتیجه تلخ می‌رسد که اندی توسط یک گروه بچه‌باز که در استخر حضور داشته‌اند دزدیده و به قتل رسیده است.
پرکینز در گفت‌وگویی با برنامه «جهان امروز» شبکه بی‌بی‌سی گفت که به یاد می‌اورد وقتی جست‌وجو برای یافتن دوست دوران کودکی‌اش بدون نتیجه پایان یافت، به خودش قول داده است وقتی بزرگ شد، او را پیدا کند.
این زن 40 ساله که در زمان ناپدید شدن اندی پاگلیسی 9 سال داشته است، جست‌وجوی خود را از سال 1999 آغاز کرد.
او انگیزه خود را چنین بیان کرد: 9 ساله بودن و داشتن یک دوست که ناگهان در هوا ناپدید می‌شود، به یاد هر کسی می‌ماند. من در آن تابستان خرد شدم، او ناپدید شد و دنیای‌مان کاملا تغییر کرد.
او به سراغ دیگر دوستان دوران کودکی خود رفته و متوجه شده که آنها هم هنوز تحت تاثیر آن حادثه هستند.
خانم پرکینز در مستندش انگشت اتهام را به سمت پنج نفری نشانه می‌رود که سابقه سوءاستفاده جنسی از کودکان را داشته‌اند، اما مدرکی علیه‌شان پیدا نشد.
او همچنین در روایت خود به شکل موازی به ناپدید شدن مادلین مک‌کان دختر بچه انگلیسی می‌پردازد که اخیرا از اتاق هتلی در شهر آلگاروه ربوده شد.
او اخبار رسانه‌ها درباره گم شدن ملانی را تماشا کرده و می‌گوید: من خیلی به پسرعموهای کوچک و دوستان او فکر می‌کنم که زندگی‌شان تغییر کرد. مردم تشخیص نمی‌دهند که وقتی یک بچه گم می‌شود، بچه‌های بسیاری تحت تاثیر منفی قرار می‌گیرند.
به نوشته بی‌بی‌سی سالانه در آمریکا پنجاه و هشت هزار کودک ربوده می‌شوند و به شکل متوسط 115 نفر از آنها هرگز پیدا نمی‌شوند.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.