«کانون تدوین‌کنندگان سینمای ایران» منحل شد

«کانون تدوین‌کنندگان سینمای ایران» به دلیل عدم تشکیل مجمع عمومی این کانون طی دو سال گذشته و چند دلیل دیگر، از سوی خانه‌سینما منحل اعلام شد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی خانه سینما، با توجه به ‌فقدان تشکیلات و عدم کارآیی «کانون تدوین‌کنندگان سینمای ایران» در پیکره اصناف خانه سینما، این صنف منحل اعلام شد.
عدم تشکیل مجمع عمومی این کانون طی دو سال گذشته، عدم کسب حد نصاب لازم در شورای مرکزی کانون به‌ دلیل استعفا و غیبت‌های مکرر و غیر موجه تعدادی از اعضای این شورا و عدم پذیرش مسئولیت توسط اعضای علی‌البدل، عدم انتخاب بازرس قانون در موعد مقرر به دلیل تشکیل نشدن مجمع عمومی این کانون و عدم کارایی اساسنامه کنونی کانون دلایل این انحلال اعلام شده است.
بنابراین هیات مدیره خانه سینما، در راستای احساس ضرورت حضور موثر این صنف در ارکان خانه و کوشش برای شکل‌گیری مجدد این کانون، ‌تصمیم به تشکیل هیاتی متشکل از آقایان دکتر محمد سریر، کامران قدکچیان، احمد امینی و مازیار میری گرفت تا در تماس، مشورت و همفکری با تعدادی از اعضای با سابقه این کانون، مقدمات بازنگری و اصلاح اساسنامه فعلی و تشکیل مجدد این کانون را فراهم آورد.
این هیات در پایان چند جلسه مشورتی که با حضور تعدادی از تدوینگران فعال و با سابقه برگزار شد، در تاریخ 19 خرداد ماه 138۶ کمیته‌ای را به نمایندگی از خانه سینما جهت انجام امور قانونی برای تدوین یک اساسنامه جدید و آغاز فعالیت مجدد این صنف، متشکل از ژیلا ایپکچی، حسین زندباف، محمدرضا موثینی، بهرام دهقانی، حسن حسندوست تشکیل داد.
محمد سریر و مازیار میری هم جهت تسهیل فعالیت‌ها و هماهنگی با هیات مدیره خانه سینما با این کمیته همکاری می‌کنند. 

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها