«دیوید لینچ» مضمون یک فیلم مستند شد

تولید فیلمی مستند درباره دیوید لینچ، جایزه 10 هزار دلاری لولو بلوکر برای کتاب خاطرات یک سرباز قدیمی جنگ ویتنام و ساخت فیلمی جدید بر مبنای داستان دراکولا برام استوکر از اخبار مهم امروز 25 اردیبهشت (1۵ مه) است.
دیوید لینچ که برای تولید اینلند امپایر، جدیدترین فیلم خود بیش از دو سال وقت گذاشت و بعد هم تک و تنها آن را تبلیغ کرد، در جریان ساخت این فیلم خودش هم مضمون یک فیلم بلند شد.
حاصل کار فیلمی مستند تحت عنوان لینچ است که در آن روند تولید اینلند امپایر به تصویر درآمده است.
ورایتی گزارش داد هزینه ساخت این فیلم مستند را یک صندوق فیلم وابسته به دولت دانمارک تامین کرده و دست اندرکاران فیلم‌ امیدوارند بتواند آن را در بازار جشنواره کن به کشورهای مختلف بفروشند. تمام مناطق جز آمریکای شمالی اجازه پخش فیلم را دارند. حدود نیمساعت از این مستند نیز تحت عنوان لینچ 2 در بخش ضمائم DVD اینلند امپایر گنجانده شده که از ۱۴ اوت به بازار می‌آید.
اما اینکه چه کسی توانسته به فیلمساز نامتعارف آمریکایی دسترسی پیدا کند، مشخص نیست. نام کارگردان فیلم هنوز اعلام نشده است. کارگردان ناشناس و اسرارآمیز که در خانه لینچ با او زندگی و کار کرده در بیانیه ای اعلام کرد: می‌خواهم تجربه منحصر بفرد بودن با دیوید لینچ آن هم در یک مدت طولانی را به دنیا نشان دهم. با توجه به خلق و خوی عجیب و غریب لینچ بعید نیست این فیلم مستند را خود او ساخته باشد.
تیم آلن در پروژه‌ای به نام کمربند قرمز که دیوید ممت آن را می نویسد و کارگردانی می‌کند، نقش آفرینی خواهد کرد. او در این فیلم با چیوتل جیوفور همبازی است. امیلی مورتیمر، آلیس براگا و جو مونتنا از دیگر بازیگران این پروژه هستند که تولید آن ماه آینده آغاز می شود. جیوفور نقش یک استاد جوجیتسو را بازی می کند که وقتی به دنیای سینما کشیده می شود و فریب می‌خورد، خلوص خود را از دست می‌دهد.
آلن نقش یک ستاره آشوب زده سینما را به عهده دارد که آشنایی با استاد مسیری تازه برای او رقم می زند. جیوفور در حال حاضر دوره های آموزشی را زیر نظر خانواده گراسی، طایفه جنگجو و معروف برزیلی پشت سر می گذارد. کمربند قرمز برای آلن نوعی تغییر مسیر از فیلم‌های کمدی است که با آن شناخته می شود. او اکنون فیلم گرازهای وحشی را روی پرده سینماها دارد که در آن با جان تراولتا همبازی است و قرار است دنباله آن نیز ساخته شود.
به گزارش بی بی سی، پارودی اینترنتی او جی سیمپسن خشم استودیو فاکس قرن بیستم را برانگیخته است. استودیو از وب سایت Broadcaster.com خواسته سه کلیپ انیمیشنی را که به تقلید از مجموعه انیمیشنی موفق سیمپسن‌ها ساخته شده و مضمون اصلی آن او. جی. سیمپسن، ستاره سابق فوتبال ودنیای سینماست، از روی سایت خود بردارد.
کلیپ های او جی سیمپسن کریسمس سیاه و سفید، منطقه جنگی و اگر من این کار را کردم نام دارند. کلیپ اگر من این کار را کردم به فاکس و تصمیم برای جلوگیری از انتشار کتاب سیمپسن درباره قتل همسر سابقش، نیکل براون سیمپسن و دوست او رونالد گلدمن دارد. در این کلیپ ها به سبک و سیاق کارتون سیمپسن‌ها، صحنه های معروفی که چند خودرو پلیس در بزرگراه سیمپسن را تعقیب می کنند، بازسازی شده است.
در ژوئن 199۴، پس از پیدا شدن جنازه آن دو نفر، پلیس سیمپسن را تحت تعقیب قرار داد که صحنه های آن به طور مستقیم از تلویزیون ها پخش می شد. بازیگر مجموعه فیلم‌های کمدی اسلحه برهنه بعدها ار اتهام قتل تبرئه شد.
کتابی نوشته یک سرباز آمریکایی که در آن خاطرات خود از زمان خدمت در عراق را نوشته، جایزه بلوکر کتاب‌های بتنی بر وبلاگ‌ها را از آن خود کرد. این کتاب جنگ من: زمان کشتن در عراق نام دارد و نوشته کالبی بازل است.
جایزه 10 هزار دلاری لولو بلوکر در حالی به این سرباز سابق تعلق می‌گیرد که اخیرا دولت آمریکا سربازان را از انتشار خاطرات خود در وبلاگ‌ها پیش از تائید رسمی منع کرده است. پل جونز، رئیس هیات داوران جایزه بلوکر که از سال گذشته به راه افتاده در این زمینه گفت: احتمالا جنگ من آخرین روایت آزاد و صادقانه نظامی خواهد بود.
بازل نوشتن خاطرات خود در وبلاگ‌اش را مدتی کوتاه پس از اعزام به عراق آغاز کرد و این کار را در یک کافی نت نظامی انجام می‌داد. در نهایت ارتش آمریکا این وبلاگ را بست، اما دیگر دیر شده بود و داستان‌های او مورد توجه ناشران بسیار قرار گرفته بود. جنگ من: زمان کشتن در عراق جایزه اصلی جوایز امسال همین طور جایزه بخش غیرداستانی را به خود اختصاص داد.
ورایتی نوشت، ارنست دیکرسن فیلم نا‌میرا، فصل جدیدی از داستان دراکولا برام استوکر را که نوشته خانواده اوست، کارگردانی می‌کند. این رمان را دارس استوکر، نوه برادرزاده استوکر به همراه یان هالت نوشته است. هالت فیلمنامه را هم نوشته و تولید پروژه اواخر امسال در اروپای شرقی آغاز می شود. داستان 2۵ سال بعد از کتاب اصلی روی می دهد که در 1931 دستمایه یک فیلم سینمایی شد. از فیلم‌های قبلی دیکرسن می توان به فیلم تلویزیونی اساتید وحشت و دو فیلم استخوان‌ها و داستان هایی از سرداب: شوالیه اهریمن اشاره کرد.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها