آریل دورفمان

آریل دورفمان «آب‌ث آفریقا» کیارستمی را انتخاب کرد

جشنواره بین‌المللی مستند فول فریم که امسال دهمین دوره برگزاری خود را جشن می‌گیرد، با دعوت از ده سینماگر و هنرمند برجسته از آنها خواسته یک مستند برگزیده خود را معرفی کنند و درباره آن صحبت کنند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» در میان این ده هنرمند، نام‌های صاحب اعتباری مانند مارتین اسکورسیزی، میرا ناییر، مایکل مور، آریل دورفمان و چارلز برنت دیده می‌شود.
برگزارکنندگان جشنواره از ده سینماگر مورد نظر خواسته‌اند مستندی انتخاب کنند که ویژگی‌های یک دهه گذشته را بازتاب دهد.
نکته جالب توجه آن است که آریل دورفمان نویسنده مشهور آرژانتینی و خالق نمایشنامه مشهور مرگ و دوشیزه، فیلم آب‌ث آفریقا ساخته عباس کیارستمی را به عنوان مستند برگزیده یک دهه گذشته معرفی کرده و درباره آن سخنرانی خواهد کرد.
آب‌ث آفریقا در سال 2001 در جشنواره فول فریم به نمایش درآمده بود.
مایکل مور فیلم ارتش عریان امپراتور رژه می‌رود ساخته کازوئو هارا، میرا ناییر نبرد الجزیره ساخته جیلو پونته‌کوروو و مارتین اسکورسیزی هاروست: 3000 سال ساخته هایل گریما را به عنوان فیلم‌های منتخب خود اعلام کرده‌اند.
همچنین جایزه یک عمر فعالیت هنری این دوره جشنواره فول فریم نیز بنا به اعلام برگزار کنندگان به راس مک‌الوی مستندساز آمریکایی اهدا می‌شود.
مک‌الوی به خاطر سلف پرتره‌های مستندش مشهور است، ساخت فیلم‌هایی مانند برگ‌های درخشان (2003)، اخبار ساعت شش (199۶)، راه‌پیمایی شرمان (198۶) را در کارنامه دارد.
او در فیلم‌هایش که درباره خود می‌سازد، از اشخاص، مکان‌ها و موقعیت‌های واقعی استفاده می‌کند.
او به خاطر راه‌پیمایی شرمان جایزه بزرگ هیات داوری بهترین مستند جشنواره ساندنس و به خاطر اخبار ساعت شش جوایزی از جشنواره‌های سن فرانسیسکو و هاوایی دریافت کرده است.
دهمین دوره جشنواره مستند فول فریم از 12 تا ۱۵ آوریل در دورهام آمریکا برگزار می‌شود.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها