کمپ استعدادهای جوان برلین به کار خود پایان داد

کمپ استعدادهای جوان برلین با برگزاری یک مراسم خداحافظی به پنجمین دوره خود پایان داد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این کمپ که با هدف شناسایی و انطباق استعدادهای جوان با اصول صنعتی فیلم‌سازی برگزار می‌شود امسال نیز مثل سال‌های گذشته با برپایی کارگاه‌های مختلفی همراه بود.
مدیران این کمپ فیلم‌سازی برای ارتقای سطح علمی و هنری این کارگاه‌ها از چهره‌های سرشناسی همچون ویم وندرس؛ سینماگر برجسته آلمانی، والتر سالس؛ فیلمساز سرشناس آرژانتینی و تام تایکور؛ کارگردان مشهور فیلم بدو لولا، بدو دعوت به همکاری کرده بودند.
از دیگر چهره‌های سرشناس این کارگاه‌های فیلم‌سازی می‌توان به جان واترز، بیانسا جاگر و جاسمیلا ژبانیک اشاره کرد.
همچنین در روزهای برگزاری این کمپ، گابریل گارسیا برنال، بازیگر سرشناس سینمای آرژانتین که به عنوان عضو هیات داوری بخش مسابقه جشنواره فیلم برلین در این کشور حضور داشت با حضور در این کمپ برای جوانان حاضر در آن به ایراد سخنرانی پرداخت.
سخنرانی او شامل پرداختن به مرزهای نازک واقعیت‌گرایی و خیال‌پردازی در کار بازیگری بود.
برگزاری کارگاه سینمای دیجیتال با حضور فیلم‌سازان شبکه بی‌بی‌سی از دیگر برنامه‌های تازه‌ترین دوره کمپ استعدادهای جوان بود.
در این کارگاه که با حضور دیوید تامسون؛ رییس بخش فیلم‌سازی شبکه بی‌بی‌سی برگزارشد، جیا ژانگه، گراهام وینبرن و جی آنانیا درباره تجربه خود از کار با ابزار دیجیتال در کار فیلم‌سازی صحبت کردند.
برگزاری برنامه جنبی «یک روز، یک فیلم» مهم‌ترین فعالیت کمپ استعدادهای جوان برلین در پنجمین دوره‌اش بود. در این برنامه، شاخص‌ترین فیلم‌هایی که در کارگاه‌ها ساخته شده بود به نمایش گذاشته شد که مورد توجه حاضران قرار گرفت.
در پنجمین دوره کمپ استعدادهای جوان برلین، سیصد و شصت و دو فیلمساز از سراسر جهان شرکت داشتند.
از ایران امیر مسعود آقاباباییان،حسین کشاورز، مریم کشاورز، مهدی نادری و صدف احمدی در این کمپ فیلم‌سازی حاضر بودند.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها