برگزیدگان «بافتا» معرفی شدند

آکادمی فیلم بریتانیا شب گذشته‌ با اعلام اسامی برگزیدگان به کار خود پایان داد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» طی مراسمی که شب گذشته در تالار اپرای سلطنتی شهر لندن برگزار شد فیلم کوتاه پاک نکن جایزه بهترین فیلم کوتاه خارجی و تولدت مبارک گرانداد جایزه بهترین فیلم کوتاه انگلیسی را به خود اختصاص دادند.
در این مراسم همچنین جایزه بهترین انیمیشن کوتاه به فیلم نفر 101 اهدا شد و آندره آ آرنولد جایزه بهترین فیلم اول را به خاطر کارگردانی فیلم جاده سرخ گرفت.
جایزه بهترین فیلم سال نیز به ملکه رسید. فیلمی که هلن میرن به خاطر بازی خوبش در این فیلم جایزه بهترین بازیگر زن نقش اصلی را نیز دریافت کرد.
هلن میرن ضمن ادای احترام به ملکه الیزابت دوم که در این فیلم نقش او را بازی کرده، جایزه خود را به یان ریچاردسون، بازیگر سرشناس انگلیسی که هفته گذشته درگذشت اهدا کرد.
فارست ویتاکر نیز چنان که پیش بینی می‌شد جایزه بهترین بازیگرمرد نقش اول را به خاطر فیلم آخرین پادشاه اسکاتلند دریافت کرد و به این ترتیب یک قدم به اسکار نزدیک تر شد.
در حاشیه مراسم امسال «بافتا» اعضای آکادمی از آن کوتس تدوین‌گر برجسته صنعت سینمای انگلستان که تدوین آثاری نظیر لورنس عربستان، مرد فیل نما و چاپلین را در کارنامه خود دارد تقدیر کردند و جایزه بزرگ دیوید لین به خاطر دستاورد کارگردانی در فیلم یونایتد 93 به پاول گرین گرس رسید.
سایر جوایز «بافتا» به شرح زیر اعلام شده است:
بهترین فیلمنامه اقتباسی
آخرین پادشاه اسکاتلند نوشته  پیتر مورگان و جرمی بروک.
بهترین فیلمنامه اصل
یونایتد 93 نوشته مایکل آرندت.
بهترین بازیگر مرد نقش مکمل
آلن آرکین برای بازی در فیلم دوشیزه سان شاین کوچک.
بهترین بازیگر زن نقش مکمل
جنیفر هادسون برای بازی در فیلم دختران رویایی.
بهترین طراحی صحنه و لباس
هزار توی پن.
بر اساس این گزارش، بازنده بزرگ امسال آکادمی فیلم بریتانیا را باید کازینو رویال تازه ترین فیلم از مجموعه جیمزباندها به حساب آورد؛ این فیلم تنها موفق شد جایزه بهترین طراحی صدا را دریافت کند.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.