انیمیشن لوک بسون از رقابت در اسکار بازماند

با حذف آرتور و نامرئی‌ها لوک بسون از فهرست ۱۶ فیلمی که برای قرارگرفتن در فهرست نهایی نامزدهای اسکار بهترین انیمیشن با هم رقابت دارند، شرایط برای دیگر فیلم‌های این بخش دشوارتر شد.
آرتور و نامرئی ها که تلفیقی از انیمیشن و تصاویر زنده است، در فهرست اولیه آکادمی علوم و هنرهای سینمایی که 13 نوامبر منتشر شد، به عنوان یکی از ۱۶ فیلم واجد شرایط جای داشت، اما اعضا آکادمی اعتقاد دارند سکانس‌های انیمیشن فیلم برابر با قوانین موجود حداقل به اندازه ۷۵ درصد مدت زمان فیلم نیست، به همین دلیل جدیدترین فیلم فیلمساز صاحب نام فرانسوی از این بخش حذف شد.
در نتیجه تعداد فیلم‌های شرکت کننده در بخش انیمیشن از ۱۶ فیلم به ۱۵ فیلم کاهش یافت. مطابق با قوانین آکادمی علوم و هنرهای سینمایی، اگر حداقل ۱۶ فیلم برای این بخش واجد شرایط باشند در نهایت تا پنج فیلم می‌توانند نامزد شوند (آخرین بار این اتفاق در سال 2002 روی داد)، اما اگر تعداد فیلم‌ها کمتر از ۱۶ شود، این احتمال وجود دارد که آکادمی حداکثر سه فیلم را برای بخش اسکار بهترین فیلم انیمیشن انتخاب کند.
لزلی آنگر، سخنگوی آکادمی، در این زمینه گفت: می‌توانم تائید کنم این فیلم برای بخش انیمیشن واجد شرایط نیست. در نتیجه ما برای این بخش سه نامزد خواهیم داشت.
15 فیلم دیگر این بخش عبارتند از: خودروها، عصر یخ: ذوب، خوش قدم، آنسوی پرچین، مورچه قهرمان، حیاط انبار، جرج کنجکاو، قهرمان همه، فروغلطیده شده، خانه هیولا، فصل آزاد شکار، پاپریکا، رنسانس، A Scanner Darkly و وحشی.
آرتور و نامرئی ها داستان پسربچه‌ای 10 ساله با بازی فردی هایمور است که به مخلوقاتی به نام مینی موی‌ها برمی‌خورد.
هایمور همان پسربچه فیلم چارلی و کارخانه شکلات سازی تیم برتن است. نامزدهای هفتاد و نهمین دوره جوایز اسکار 23 ژانویه (سوم بهمن) معرفی می‌شوند.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها