اعلام برنامه های جشنواره مستند مونیخ 2006

برنامه‌ها و فهرست آثار شرکت کننده در بیست و یکمین جشنواره بین‌المللی مستند مونیخ اعلام شد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این جشنواره که از سوم تا یازدهم ماه می برگزار می‌شود، پانزده مستند را در بخش مسابقه بین‌المللی خود به نمایش می‌گذارد. اغلب این آثار در سال 2005 جوایزی از جشنواره‌های معتبر سینمای مستند به دست آورده‌اند. (ادامه...)
از میان این فیلم‌ها می‌توان به خانه مادربزرگم (آدان آلیاگا) برنده جایزه یورس ایونس جشنواره آمستردام، خواهر خوانده‌ها ساخته کیم لانگینوتو و فلورنس آییسی و نان روزانه ما (نیکلاس گیرهالتر) برنده جایزه ویژه جشنواره آمستردام اشاره کرد.
در بخش «افق‌ها» جشنواره مونیخ هم 9 فیلم حضور دارند. جایزه این بخش سال گذشته به از پس برقع ساخته مهرداد اسکویی اهدا شده بود.
نکته قابل توجه غیبت سینمای مستند ایران در این دوره از جشنواره مونیخ است، درحالی‌که سال گذشته هشت مستند ایرانی در این رویداد به نمایش درآمد.
امسال کارگاهی با عنوان «خاطرات خشونت» با نمایش مستندهایی درباره تیمور شرقی، رواندا، کلمبیا و دارفور برگزار می‌شود تا نقش فیلم‌ها در یادآوری خشونت‌های تاریخی بررسی شود.
جشنواره مونیخ سه بخش رقابتی دارد؛ «مسابقه بین الملل»، «افق ها» و «فیلم های جدید باواریا».
این جشنواره همچنین جایزه ای با عنوان «لیترا ویژن» به بهترین مستند آلمانی زبان که با موضوع مرتبط با ادبیات ساخته شده باشد، اهدا می کند.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها