جریمه اولیور استون به خاطر فیلم مستند «در جست و جوی فیدل»

اولیور استون که در فاصله فوریه 2002 تا ماه می 2003 به خاطر ساخت دو فیلم مستند به کوبا سفر کرده بود به خاطر زیرپا گذاشتن ممنوعیت های اعمال شده، از سوی دولت این کشور جریمه شد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» جریمه اعمال شده به خاطر نادیده گرفتن محدودیت ها در جریان ساخته شدن فیلم مستندی درباره فیدل کاسترو رهبر انقلابی کوبا بوده است.
ظاهرا اولیور استون و گروه همراهش به خاطر اصرار بر حقوق خود مبنی بر استقلال عمل و آزادی در نمایش بی واسطه واقعیت های کوبا مجبور به پرداخت این جریمه شده اند.
دفتر خزانه داری اداره دارایی های خارجی کوبا روز گذشته فاش کرد شرکت فیلم سازی «ایکستین» و چهار نفر دیگر که نخواسته اند نامشان فاش شود، به خاطر این ادعا با پرداخت بیش از ششصد و سی و دو هزار دلار موافقت کرده اند.
این گزارش حاکی است اداره دارایی های خارجی این کشور با صدور بیانیه ای تصریح کرده فیلم مستند یاد شده با همکاری دولت کوبا و سازمان های وابسته به آن تولید شده است.
فرمانده اولین فیلم مستندی بود که اولیور استون در این کشور ساخت. این فیلم که به سفارش شبکه کابلی « اچ بی او» تولید شده بود در زمان آماده شدنش با تلاش لابی های مخالف دولت کوبا در میامی و حامیان دست راستی آن ها به نمایش گذاشته نشد. به همین خاطر اولیور استون مجبور شد دوباره به کوبا برگردد و این بار با افزودن گفت و گو با کارمندان حامی سیاست های آمریکا در هاوانا فیلم تازه ای بسازد. فیلمی که اسم با مسمایی هم دارد: «در جست و جوی فیدل».

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.