توزیع جهانی DVD مستند «آمریکا؛ از آزادی تا فاشیزم»

ارائه نسخه های ویدئویی مستند آمریکا؛ از آزادی تا فاشیزم با استقبال علاقمندان فیلم‌های مستند روبه رو شده است.  
به گزارش « پایگاه خبری فیلم کوتاه» توزیع DVDاین فیلم که در آمریکا از آن به عنوان یکی از پرطرفدارترین مستندهای امسال یاد می‌شود، از دوازدهم دسامبر آغاز شده است.
آرون روسو تهیه کننده این فیلم که پیش از این تولید آثاری نظیر گل سرخ بت میدلر و مکان های معامله را برعهده داشته در این فیلم تلاش کرده تا ضمن سفر به اعماق جامعه آمریکا، تحقیق خود درباره قانون پرداخت اجباری مالیات توسط شهروندان این کشور را با مستنداتی که به دست آورده تکمیل کند.
او در فیلم تازه اش کوشیده تا در کنار پرداختن به دیدگاه موجود در میان جناح های مختلف سیاسی نشان بدهد که آزمون دشوار دولت آمریکا دراین باره، به فرسایش سیستماتیک آزادی های مدنی منجر شده است، چیزی که از سال 1913 (زمان صادر شدن این حکم  توسط زمامداران پیرو قوانین فدرال) در این کشور سابقه نداشته است.
آرون روسو برای اثبات حرف خود جدا از مامور سابق اف بی آی، یک عضو سابق کمیسیون، تعدادی نویسنده و چند نفر وکیل مدافع، با دو نفر از اعضای کنگره آمریکا نیز گفت و گو کرده است.
روسو تمام تلاش خود را به کار گرفته تا از این طریق به تناقض های موجود میان روش های تولید نقدینگی، قوانین فدرال برای دریافت مالیات و مدارک بین المللی هویت افراد بپردازد. چیزی که در ماه می سال 2008 میلادی به یک قانون تبدیل خواهد شد و برای ضمانت اجرایی آن از فن آوری تازه «شناسایی افراد از طریق امواج رادیویی» (RFID) استفاده خواهد شد.
فیلم مستند آمریکا؛ از آزادی تا فاشیزم می کوشد تا برای این پرسش، پاسخی درخور بیابد: آیا چنین قانونی تلاش برای افزایش قدرت نیروهای خشن پلیس در آمریکا نیست؟

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها