حضور شش فیلم ایرانی در یازدهمین دوره جشنواره کرالا

یازدهمین دوره از جشنواره بین المللی فیلم کرالا، از روز گذشته 8 دسامبر در شهر تریوان درام، مرکز کرالا با نمایش فیلم صداهای ماسه ساخته ماریون هنسل کارگردان بلژیکی آغاز به کار کرد.
به گزارش«پایگاه خبری فیلم کوتاه» سرپرستی هیات داوران بخش مسابقه این جشنواره بر عهده پاتریشیا گوزمن کارگردان چیلی تبار است. و از میان کارگردان های ایرانی سپیده فارسی با فیلم نگاه محصول مشترک ایران و فرانسه و اصغر فرهادی با فیلم چهارشنبه سوری در بخش مسابقه حضور دارند.
در یازدهمین دوره از جشنواره بین المللی فیلم کرالا، 220 فیلم از سراسر دنیا در 13 بخش مختلف جشنواره، شامل؛ بخش داستانی کوتاه، فیلم کوتاه و مستند، بخش مسابقه، سینمای امروز هند، سینمای امروز مالایالام، سینمای جهان، فیلم های هیات داوران، بزرگداشت و مروری بر آثار گلوبر روچا و ادور گوپالا کریشنان، بخش موج نو با نمایش مجموعه ای از فیلم های لوئیس مال، سینمای ویدئوتصویری آفریقای جنوبی، کمدی های فرانسوی، فیلم های کوتاه و مستند عربی، استادان معاصر و مروری بر سینمای قدیم ایران به نمایش درمی آیند.
جایزه بزرگ این جشنواره شامل قرقاول طلایی به علاوه یک میلیون روپیه به بهترین فیلم جشنواره اهدا می شود. همچنین قرقاول نقره ای به همراه 300 هزار روپیه به بهترین کارگردان و قرقاول نقره ای به همراه 200 هزار روپیه به بهترین کارگردانی اول و قرقاول نقره ای جشنواره به همراه 100 هزار روپیه به فیلم منتخب تماشاگران اهدا خواهد شد. جایزه فیپرشی و جایزه داوران مستقل به بهترین فیلم آسیایی از دیگر جوایز این جشنواره است.
در بخش فیلم های کوتاه و مستند جشنواره 12 فیلم کوتاه و مستند از هند از جمله فیلم خورشید آبی و ماه سبز ساخته گی. راجا گوپال، 8 فیلم مستند بلند از کشورهای مختلف از جمله قتل عام سری ساخته الکساندر دری میس از فرانسه، ۵ فیلم مستند کوتاه از کشورهای مختلف از جمله افسردگی بزرگ ساخته کنستانتین سگل از آلمان، 13 فیلم داستانی کوتاه از کشورهای مختلف از جمله امنیت ساخته لارس هینگ از آلمان، 7 فیلم داستانی کوتاه از اسپانیا، ۵ فیلم داستانی کوتاه از انستیتو فیلم و تلویزیون هند در پون و 2 فیلم داستانی کوتاه از انستیتو ساتیا جیت رای در کلکته، به نمایش درمی آیند.
در بخش مستند و کوتاه عربی نیز 12 فیلم و در بخش سینمای جهان ۴۲فیلم از کشورهای مختلف حضور دارند که در میان آنها فیلم هایی چون ولور ساخته پدرو آلمودووار، پنهان ساخته مایکل هانکه و بادی که در مرغزار می وزد ساخته کن لوچ به چشم می خورد.
گفتنی است در این بخش از ایران ۴ فیلم فریاد مورچه ها ساخته محسن مخملباف محصول مشترک ایران و فرانسه، آفساید ساخته جعفر پناهی، زمستان است ساخته رفیع پیتز و فیلم از دور دست ساخته رامین محسنی حضور دارند.
یازدهمین دوره از جشنواره بین المللی فیلم کرالا تا ۱۵ دسامبر ادامه خواهد داشت.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها