ممانعت ارتش آمریکا از نمایش یک مستند برای سربازان

«شر» خواننده و بازیگر آمریکایی که قصد داشت 5 هزار نسخه دی‌وی‌دی از مستندی درباره جنگ عراق را میان سربازان آمریکایی توزیع کند، با ممانعت فرماندهان ارتش روبرو شد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این مستند با عنوان حقیقت زمین ساخته پاتریشیا فولکرود است و در آن کهنه سربازان آمریکایی داستان‌های خود درباره مشکلات بازگشت به خانه را در جریان جنگ‌های قرن گذشته روایت می‌کنند.
فولکرود در این زمینه به روزنامه نیویورک پست گفته است: برای سربازان سخت است که با خانواده‌هایشان ارتباط مجدد برقرار کنند. آنها در موقعیت بسیار دراماتیکی هستند. بازمی‌گردند و حقوق کمی می‌گیرند. درحالی‌که هزینه گزافی صرف جنگ می‌شود، دولت آمریکا پول کافی برای مراقبت از آنها که به خانه برگشته‌اند صرف نمی‌کند.
افسران ارتش که از پخش فیلم خانم فولکرود میان سربازان جلوگیری کرده‌اند، آن را «نامناسب» دانسته و گفته‌اند که می‌تواند برای سربازان و خانواده‌هایشان «زیان‌آور» باشد.
در همین حال سوزان ساراندون بازیگر مشهور آمریکایی و یکی از سرسخت ترین مخالفان سیاست‌های جنگ طلبانه دولت آمریکا از اقدام ارتش انتقاد کرده است.
خانم ساراندون گفته است: برای من قابل درک است که ارتش از نمایش این مستند می‌ترسد، چون فیلم شکاف عظیمی را در تشخیص و فراهم کردن کمک روحی و جسمی برای سربازان بازگشته از جنگ به نمایش می‌گذارد.
یک سخنگوی ارتش آمریکا به اظهارات سوزان ساراندن پاسخ گفته و بر عدم نمایش فیلم برای سربازان تاکید کرده است.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها