پانزده فیلم در فهرست اولیه نامزدهای بهترین مستند اسکار 2007

فهرست اولیه فیلم‌های انتخاب شده برای دریافت جایزه اسکار 2007 در رشته بهترین مستند بلند اعلام شد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این آثار از میان 81 فیلم مستندی که شرایط لازم را برای شرکت در این رقابت داشتند، انتخاب شده‌اند و فهرست نهایی که شامل پنج نامزد دریافت جایزه هستند از میان این مستندها انتخاب می‌شوند.
در فهرست پانزده تایی که توسط آکادمی علوم و هنرهای سینمایی آمریکا منتشر شده است، تقریبا تمامی مستندهای شاخص سال دیده می‌شوند.
این فیلم‌ها در طول یک سال گذشته در جشنواره‌ها یا نمایش عمومی نظر مخاطبان و منتقدان را به خود جلب کرده‌اند.
ما را از شر شیطان نجات بده ساخته امی برگ، عراق تکه تکه شده به کارگردانی جیمز لانگلی، Jesus Camp ساخته مشترک ریچل گریدی و هیدی ایوینگ و یک حقیقت ناخوشایند از دیوید گوگنهایم از جمله مستندهای حاضر در فهرست اولیه اسکار 2007 هستند.
مستند جنجالی خفه شو و آواز بخوان مستند جنجالی باربارا کاپل و سیسیلیا پک درباره گروه «دیکسی چیکس»، خواهر خوانده‌ها به کارگردانی فلورنس آیسی و کیم لانگینوتو که درباره وضعیت زنان در کارون است و نوارهای جنگ مستند موفق دبورا اسکرانتون درباره افکار و عقاید سربازان آمریکایی حاضر در عراق از دیگر فیلم‌های انتخاب شده برای فهرست اولیه اسکار هستند.
تمامی نامزدهای دریافت جایزه اسکار روز 23 ژانویه 2007 معرفی می‌شوند و مراسم اهدای جوایز نیز 25 فوریه در لس آنجلس برگزار می‌شود.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها