اعتراض تهیه‌کنندگان به نمایش غیرقانونی آثار ایرانی در هواپیما

اتحادیه تهیه‌کنندگان و توزیع فیلم ایران درنامه‌ای به وزیر راه و ترابری ضمن اعتراض به نمایش غیرقانونی آثار ایرانی در خطوط هواپیمایی، خواستار رعایت حقوق مادی و معنوی صاحبان فیلم توسط هواپیمایی جمهوری اسلامی شد.
سیدغلامرضا موسوی سخنگوی اتحادیه افزود: براساس اعلام روابط عمومی هواپیمایی جمهوری اسلامی، این شرکت تصمیم گرفته ‌است از خرید فیلم‌های ایرانی خودداری کند.
وی ادامه داد: مسئول خرید فیلم در این شرکت همچنین اعلام کرد که مقامات حقوقی هما معتقدند که برای نمایش فیلم در داخل هواپیما نیاز به خرید حقوق آن نیست.
موسوی اظهار داشت: این اقدام در شرایطی صورت می‌گیرد که مدیرکل ارزشیابی و نظارت سینمای حرفه‌ای معاونت امورسینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پاسخ به استعلام روابط عمومی هوایپمایی جمهوری اسلامی‌اعلام کرد که نمایش فیلم های سینمایی در تمام پروازها اعم از داخلی و خارجی بدون خرید حق امتیاز و یا اخذ رضایت پدیدآورندگان آن مغایرت با قانون حقوق مولفان و منصفان دارد.
سخنگوی اتحادیه تهیه‌کنندگان ادامه داد: عدم خرید فیلم‌ها موجب تضییع حقوق مادی و معنوی صاحبان فیلم شده است.
سیروس تسلیمی دبیر شورای پخش اتحادیه تهیه‌کنندگان نیز در نامه‌ای به مدیرکل حقوقی هواپیمایی هما، موضوع عدم خرید حقوق نمایش فیلم‌ها را کتبا مورد پرسش قرار داد.
این در حالی است که مدیرکل حقوقی هواپیمای جمهوری اسلامی تاکنون پاسخی در خصوص موضوع مورد اشاره ارایه نداده است.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها