«فاز» در جشنواره مستندهای تلویزیونی زندگی شهری و بومی

مستند فاز، ایران 1384 از مجموعه فیلم‌های مستند پزشکی-اجتماعی کمال بهار جشنواره جهانی فیلم‌های مستند تلویزیونی زندگی شهری و بوم شناسی(International Television Festival on Urban Life and Ecology) در مرحله نهایی هیات داوری برگزیده شد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این مستند به عنوان یکی از سه فیلم برگزیده سال 2006 از میان 204 فیلم در  بخش «جریان‌های جاری» این جشنواره به نمایش درمی‌آید.
تمرکز این جشنواره بیشتر برروی زندگی اقوام مختلف در بافت‌های اولیه روستایی و شهری است و چهارمین دوره آن در مادرید، پایتخت اسپانیا و در چهار بخش «مستند حرفه‌ای»، «مستند آماتور»، «جریان‌های جاری» و  «ویدیو- دقیقه» برگزار می‌شود. 
فاز، ایران 1384 که نگاهی کارشناسانه نسبت به علل و عوارض  مصرف مواد محرّک با ریشه MDMA یا اکستازی در میان اقشار مختلف اجتماعی دارد قبلا در بخش  رقابتی جشنواره‌های جهانی فرایبورگ سوئیس و بیگ اسکای امریکا به نمایش درآمده بود. 
در عین حال مضمون این فیلم عنوان چند سخنرانی در دانشگاه‌ها و کالج‌های اروپایی نیز بوده که در آنها نقش و قیاس فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی و عوارض سوء آن در مصرف کنندگان اکستازی در غرب و ایران مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها