زندگی «پاپ ژان پل دوم» انیمیشن می‌شود

واتیکان اولین انیمیشن با موضوع زندگی « پاپ ژان پل دوم» را بزودی بصورت دی‌وی‌دی منتشر می‌کند.
این انیمیشن با عنوان دوست همه انسان‌ها اولین انیمیشن درباره زندگی پاپ خواهد بود. که از زمان طفولیت پاپ تا مرگ او را به تصویر می‌کشد. داستان این فیلم از زبان دو کبوتر سفید و دفترچه خاطرات و قلم پاپ روایت می‌شود.
کارگردانی این فیلم را یک انیماتور آمریکایی به نام «جوز لوییس لوپز گاردیا» به عهده دارد.
«گاردیا» در مصاحبه با بی‌بی‌سی گفت: فیلم‌های زیادی درباره زندگی «ژان پل دوم» وجود دارد ولی هیچکدام از آنها انیمیشنی نیست.
وی در توضیح انتخاب دو کبوتر، یک خودنویس و یک دفترچه خاطرات بعنوان روایتگر این فیلم گفت: داستان زندگی پاپ آنقدر جدی، پر از فراز و نشیب و حتی ناراحت کننده است، که ترجیج دادم تا شخصیت‌هایی نه چندان جدی و بعضا خنده دار این داستان را برای بچه‌ها روایت کنند.
این فیلم که ساخت آن 11 ماه بطول انجامیده است، به طور خاص برای بچه‌ها ساخته شده است.
«پاپ ژان پل دوم» 18 می سال 1920 با نام «کارول جوزف»، در خانواده‌ای متوسط در یکی از شهرهای لهستان متولد شد. پدر او یک ارتشی بود.
پاپ زندگی بسیار سختی را پشت سر گذاشت تا آنجا که پیش از 20 سالگی پدر ، مادر و برادر بزرگ‌تر خود را از دست داد. یکی از خواهرهای او نیز پیش از تولدش درگذشته بود.
وی در تاریخ۱۶ اکتبر سال 1978 در سن ۵8 سالگی به عنوان پاپ انتخاب شد و بالاخره پس از آنکه 37 سال از عمر خود را در این راه سپری کرد، دوم آوریل سال ۲۰۰۵ در سن ۸۵ سالگی درگذشت و پاپ بندیکت شانزدهم به عنوان جانشین او انتخاب شد.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها