نمایی از مستند «فرشته سازان»

اقتباس داستانی از مستند درباره همسرکشی

هلن میرن و جان هارت بازیگران بریتانیایی در فیلمی که بر اساس مستند فرشته سازان ساخته می‌شود، ایفای نقش می‌کنند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این فیلم مستند را آسترید باسینک مستندساز هلندی کارگردانی کرده که در دوره گذشته جشنواره آمستردام (IDFA) جایزه گرگ نقره‌ای را به خود اختصاص داد. این مستند سرگذشت عجیب یک دهکده در مجارستان را روایت می‌کند که در آن 300 مرد به دست همسران خود به قتل رسیدند.
دهکده ناگیرف که در 60 کیلومتری جنوب شرقی بوداپست واقع شده و پس از جنگ جهانی اول شاهد اپیدمی همسرکشی بود.
باسینک حدود چهار ماه در این دهکده ساکن بود تا بتواند دلایل این رخداد عجیب را کشف کند. او سال گذشته گفته بود که مردان و زنان کهنسال که شاهد این ماجرا بودند، به سختی حاضر شدند درباره آن سخن بگویند.
این فیلمساز و دیگران که درباره حادثه همسرکشی در ناگیرف تحقیق کردند، به مجموعه‌ای از عوامل که باعث این اتفاق شد دست یافتند.
فقدان روابط عاطفی مناسب به دلیل ازداواج‌های اجباری یکی از این عوامل بود. ضمن آن که بسیاری از مردان مجروح و زمین گیر از جنگ به خانه بازگشتند.
همچنین زندانیان روس که در اطراف دهکده حاضر بودند، با برخی زنان دهکده ارتباط داشتند و مجموعه این عوامل می‌توانست در قتل مردان نقش داشته باشد.
«فرشته ساز» که نام فیلم نیز از آن الهام گرفته شده، لقب سوزانا فازکاس زنی بود که سم آرسنیک را در اختیار سایر زنان دهکده قرار می‌داد.
نشریه آبزرور چاپ انگلستان خبر اقتباس از این فیلم مستند را منتشر کرده و نوشته که هلن میرن و جان هارت نقش‌های اصلی این فیلم را بازی می‌کنند. میرن اخیرا جایزه بهترین بازیگر زن جشنواره فیلم ونیز را به دست آورد.
در نسخه داستانی که توسط یان آمیل کارگردانی می شود، داستان در یک دهکده در یورک‌شایر انگلستان می‌گذرد و در آن وقتی مردها از جنگ باز می‌گردند با دهکده‌ای که در دست زندانیان آلمانی است مواجه می‌شوند.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها