اسپایک لی در کنفرانس خبری فیلمش در تورنتو

انتقاد شدید اسپایک لی از رئیس جمهور آمریکا

اسپایک لی کارگردان آمریکایی و سازنده مستند تحسین شده درباره توفان کاترینا یک بار دیگر جرج بوش رئیس جمهور آمریکا را به خاطر بی توجهی به این حادثه مورد سرزنش قرار داد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» لی که به خاطر مستندش جایزه جشنواره ونیز را به دست آورده گفت: او [بوش] برترین رئیس جمهور تاریخ آمریکا است. او ما را در یک کیف دستی گذاشته و به جهنم می‌برد. حتی یاران جمهوری‌خواهش از او فاصله گرفته‌اند.
این فیلمساز سیاهپوست به انتخابات میان‌دوره‌ای پیش رو در آمریکا اشاره کرد و از مردم کشورش خواست به طرفداران بوش رای ندهند.
اسپایک لی پیش از این هم از کمک رسانی به مردم حادثه دیده نیو اورلئان به شدت انتقاد کرده و در یک گفت‌وگو با خبرنگاران گفته بود: آنها (بازماندگان) مانند مردم یک کشور جهان سومی بودند، نه ایالات متحده آمریکا قدرتمند! فهمیدم این یک اتفاق مهم در تاریخ آمریکا است و می‌خواستم کاری درباره‌اش انجام دهم.
مستند وقتی سدشکن‌ها فرو ریختند: مرثیه‌ای در چهار پرده برای شبکه HBO ساخته شده و پس از موفقیت در جشنواره ونیز، در جشنواره تورنتو نیز به نمایش درآمد.
اسپایک لی همچنین پس از استقبال از مستندش درباره توفان کاترینا گفت که قصد دارد درباره این حادثه فیلم داستانی هم بسازد.
به گفته او حدود 75 درصد از مردم نیواورلئان که اغلب سیاهپوست هستند، همچنان در سطح آمریکا پراکنده‌اند و برنامه‌ای هم برای بازگرداندن آنها به خانه‌های‌شان وجود ندارد.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها