آلخاندرو مونته‌ورده، برنده جایزه بهترین فیلم جشنواره تورنتو

پایان جشنواره تورنتو، آغاز فصل اسکار

سی‌ویکمین جشنواره بین‌المللی فیلم تورنتو شنبه شب با معرفی برگزیدگان به پایان رسید.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» فیلم بلا ساخته آلخاندرو مونته‌ورده کارگردان مکزیکی جایزه فیلم منتخب تماشاگران را که عالی‌ترین جایزه جشنواره است به خود اختصاص داد و مستند جنجالی مرگ یک رئیس جمهور ساخته گابریل رنج جایزه منتقدان فیپرشی را به دست آورد.
بلا در حالی جایزه تماشاگران تورنتو را برد که معمولا برندگان این جایزه در اسکار نیز به موفقیت می‌رسند. زیبایی آمریکایی و ارابه‌های آتش که منتخبان تورنتو بودند، جایزه اسکار بهترین فیلم را دریافت کردند و تسوتی هم سال گذشته پس از تورنتو، اسکار بهترین فیلم خارجی را به خود اختصاص داد.
مستند داستانی مرگ یک رئیس جمهور هم که ماجرای ترور خیالی جرج بوش رئیس جمهور آمریکا را به تصویر کشیده است و نمایش آن با اعتراض‌هایی همراه بود، نظر هیات داوری فدراسیون بین‌المللی منتقدان فیلم را جلب کرد.
جایزه دیسکاوری هم که با رای روزنامه‌نگاران حاضر در جشنواره اهدا می‌شود، امسال به فیلم نروژی تلافی ساخته یواخیم تریر رسید.
جایزه نوآوری فرهنگی «ویژنز سواروفسکی» به تقوا، ترس یک انسان از خدا به کارگردانی اوزر کیزیلتان، جایزه بهترین فیلم اول کانادایی به فیلم به دنبال ایگور ریزی ساخته نوئل میترانی، جایزه شهر تورنتو برای بهترین فیلم کانادایی به چشم‌اندازهای مصنوعی ساخته جنیفر بایشوال و جایزه بهترین فیلم کوتاه کانادایی به روزها ساخته ماکسیم ژیروکس اهدا شد.
جشنواره تورنتو به عنوان آغازی بر فصل رقابت اسکار شناخته می‌شود و با آن که به معنای مرسوم یک رویداد رقابتی با هیات داوری رسمی نیست، اما به عنوان یک گردهمایی بزرگ شناخته می‌شود که نخستین نمایش بسیاری از فیلم‌های مطرح سال را رقم می‌زند.
در این دوره از جشنواره، درام سیاسی تمام مردان پادشاه به کارگردانی شان پن و یک سال خوب ساخته ریدلی اسکات به عنوان آثاری که شانس موفقیت در اسکار 2007 را دارند، شناخته شدند.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها