مختاران مای همواره مورد توجه رسانه‌ها بوده است

مستندی درباره زن پاکستانی قربانی خشونت

یک زن پاکستانی که ماجرای آزارش توسط گروهی از مردان در یک فیلم مستند به تصویر کشیده شده است، با حضور در جشنواره تورنتو به دنبال احقاق حق زنان هموطن خود است.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» مختاران مای قربانی یک تجاوز دسته جمعی بوده که بر اساس یک سنت در دهکده محل زندگی‌اش رخ داده و مستند شرم ابعاد این واقعه را تشریح می‌کند.
آزار مای توسط گروهی از مردان به عنوان مجازاتی برای جرم برادرش انجام شده و او در این فیلم مستند درباره ماجرا و ریشه‌های سنتی آن سخن می‌گوید.
این زن پاکستانی در تورنتو به خبرنگار رویترز می‌گوید: «خدا به من قدرت می‌دهد» و در ادامه می‌گوید پس از آن اتفاق زندگی‌اش به خاطر حمایت‌های مادی و معنوی دگرگون شده است.
دولت پاکستان پس از پی‌گیری‌های قانونی مای، علاوه بر پرداخت غرامت به او، وضعیت رفاهی دهکده‌ محل اقامت او را ارتقا داده و برای آن جاده، برق، دو مدرسه و یک مرکز ویژه زنان فراهم آورده است.
مستند شرم که شاهد نخستین نمایش جهانی خود در تورنتو است، ترکیبی از مصاحبه‌ها و فیلم‌های تلویزیونی است که آنچه بر مای رفته را توضیح می‌دهند.
همچنین در فیلم، واکنش منفعلانه برادر و پدر مای، دستگیری مظنونان و آزادی آنها پس از فرجام خواهی به تصویر کشیده شده است.
افراد متهم به تجاوز، اکنون دوباره به زندان بازگشته‌اند تا به فرجام‌خواهی نهایی آنها پاسخ داده شود.
شرم را محمد نقوی کارگردانی کرده است. او امیدوار است که فیلمش سال آینده میلادی به نمایش عمومی درآید.
مختاران مای که زندگی‌اش در این مستند به تصویر کشیده شده است، تا به حال به چند کشور سفر کرده تا داستان زندگی‌اش را بازگو کند.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها