ترون و سازندگان مستند «شرق هاوانا» در جشنواره ادینبورو

شارلیز ترون اتهام‌های منتسب به مستند خود را رد کرد

شارلیز ترون بازیگر برنده جایزه اسکار از مستند تولید شده در شرکت فیلمسازی خود که به جانبداری از آمریکا در برابر کوبا متهم شده است، دفاع کرد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» رسانه‌ها از جشنواره ادینبورو اسکاتلند که محل نخستین نمایش این مستند است، خبر داده‌اند که نادیده گرفتن تحریم‌های آمریکا و تاثیر آن بر وضعیت مردم کوبا در مستند شرق هاوانا مورد انتقاد قرار گرفته و در مقابل ترون اتهام سیاسی کاری را «مضحک» خوانده است.
شرق هاوانا تلاش‌های سه «رپر» کوبایی را در برابر سانسور دولتی به تصویر می‌کشد. این مستند در جریان جشنواره موسیقی هیپ هاپ که کمی قبل از وقوع توفان چارلی در دریای کارائیب برگزار شد، فیلمبرداری شده و شامل مصاحبه‌هایی با مردم بسیار فقیر محلی است.
شارلیز ترون که برای نمایش افتتاحیه شرق هاوانا در جشنواره ادینبورو حضور یافته بود، گفت: فکر می‌کنم که ما در فیلم به شکل واقعی به روابط آمریکا و کوبا اشاره کرده‌ایم. اگر دیدگاه سیاسی وجود دارد، درون صحبت‌های شخصیت‌هاست. این روایت آنهاست، نه روایت ما.
او در عین حال به این نکته هم اشاره کرده که به هیچ وجه نمی‌توان گفت آمریکا درباره کوبا دچار اشتباه نشده است.
این در حالی است که منتقدان می‌گویند این مستند در به تصویر کشیدن گرفتاری مردم کوبا هیچ اشاره‌ای به تاثیر تحریم‌های تجاری بلند مدت آمریکا علیه این کشور ندارد و در عوض سیاست‌های کاسترو را مقصر می‌داند.
ترون در پاسخ به این انتقاد گفته است که آنها فیلمی درباره تحریم آمریکا نساخته‌اند.
شرق هاوانا را جائورتسی سایزاربیتوریا و امیلیا منوکال، دو فیلمساز زن کوبایی نوشته و کارگردانی کرده‌اند.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها