سینمای ایران در جشنواره زنگبار تانزانیا

هشت فیلم مستند، بلند و انیمیشن کوتاه ایرانی در نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم زنگبار در تانزانیا حضور دارند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این جشنواره که از چهاردهم ژوئیه آغاز به کار کرده است، تا بیست‌وسوم این ماه ادامه می‌یابد و فیلم‌های ایرانی را در سه بخش رقابتی خود به نمایش می‌گذارد.
بر اساس این گزارش، در بخش مسابقه فیلم‌های مستند این رویداد 39 فیلم انتخاب شده‌اند که کاندیداتور به کارگردانی محمد درمنش و مهاجر ساخته وحید واحد فیلمساز ایرانی مقیم استرالیا هم در میان فیلم‌های این بخش حاضرند.
دو فیلم کارگران مشغول کارند (مانی حقیقی) و صبحی دیگر (ناصر رفایی) هم در بخش مسابقه فیلم‌های بلند این جشنواره حضور دارند و با پانزده فیلم دیگر رقابت می‌کنند.
اما در بخش مسابقه فیلم‌های انیمیشن جشنواره زنگبار هم چهار اثر ایرانی به نمایش در‌می‌آیند. این فیلم‌ها عبارت‌اند از: قصه گل‌های قالی (نورالدین زرین‌کلک)، قلعه سرخ (فرنوش عابدی)، جغله (سعید پنجی) و ماهی (محمود فخری‌نژاد).
این جشنواره امسال حدود یکصد فیلم را در بخش‌های رقابتی و غیررقابتی خود نمایش می‌دهد و در چهار رشته رقابتی جوایز کشتی طلایی و نقره‌ای را به برگزیدگان اهدا می‌کند.
علاوه بر نمایش فیلم، چهار کارگاه آموزشی در زمینه فیلمسازی، بازیگری، نقد فیلم و طراحی صحنه برپا می‌شود که استاد کارگاه فیلمسازی، کریشتف زانوسی کارگردان مشهور لهستانی است.
از بخش‌های جنبی جشنواره زنگبار هم می‌توان به چشم‌انداز آثار کودکان و زنان و نمایشگاه و برنامه ویژه مد اشاره کرد. ضمن آن که بخش‌هایی هم به موسیقی و تئاتر اختصاص دارد.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها