کاترین دنوو

کاترین دنوو، رئیس هیات داوری جشنواره فیلم ونیز

کاترین دنوو بازیگر سرشناس فرانسوی به عنوان رئیس هیات داوری مسابقه اصلی شصت‌وسومین جشنواره بین‌المللی فیلم ونیز معرفی شد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» جشنواره ونیز امسال از سی‌ام آگوست تا نهم سپتامبر برگزار می‌شود. دنوو بارها در این رویداد حضور داشته و در سال 1998 جایزه بهترین بازیگر ونیز را از آن خود کرده است.
برگزارکنندگان جشنواره همچنین اعلام کردند که این رویداد امسال میزبان اقتباس کنت برانا از فلوت جادویی موتزارت خواهد بود و به‌مناسبت صدمین سالگرد تولد روبرتو روسلینی، لوکینو ویسکونتی و ماریو سولداتی کارگردانان موج نو سینمای ایتالیا، مجموعه‌ای از آثار آنها را به نمایش می‌گذارد.
نمایش فیلم‌های این فیلمسازان شامل رم شهر بی دفاع و ژنرال دلا روور روسلینی، وسواس ویسکونتی و La Provinciale سولداتی می‌شود.
پیش از این، پائولا واگنر، محسن مخملباف، گیرمو دل‌تورو و استفانیا روچا به عنوان اعضای هیات داوری جایزه لوییجی دلارنتیس معرفی شده بودند.
همچنین تاریخ مخفی سینمای روسیه و بزرگداشت و مرور آثار یواکیم پدرو د‌آندراده فیلمساز برزیلی و از پایه گذاران سینمای نوین این کشور دیگر برنامه‌های ویژه شصت‌وسومین جشنواره فیلم ونیز اعلام شده‌اند.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها