شش فیلم بلند ایرانی در جشنواره «چشم سوم» هند

شش فیلم بلند ایرانی در هفتمین جشنواره فیلم‌های آسیایی «چشم سوم» در شهر مومبای (بمبئی) هند حضور دارند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در بمبئی، این جشواره با حضور جمهوری اسلامی ایران، كارگردانان و دست اندركاران فیلم و سینما، دانشجویان رشته فیلم و سینما، منتقدین سینما و خبرنگاران روز پنجشنبه آغاز به كار كرد.
در این جشنواره از جمله كشورهای فرانسه، ایران، عراق، مغولستان، ژاپن، آلمان، قزاقستان، سنگاپور، مالزی، بنگلادش، فیلیپین حضور دارند.
از ایران شش فیلم رامی به كارگردانی بابك شیرین صفت، روایت‌های ناتمام به كارگردانی پوریا آذربایجانی، شبانه به كارگردانی كیوان علی محمدی و امید بنكدار، كارگران مشغول كارند به كارگردانی مانی حقیقی، نیمه ماه به كارگردانی بهمن قبادی، آن سه به كارگردانی نقی نعمتی در این جشنواره حضور دارند و فیلم‌های روایت‌های ناتمام و شبانه در بخش مسابقه جشنواره شركت دارند.
در مراسم افتتاحیه این جشنواره ولاس راو دیشموك سروزیر ایالت مهاراشترا، شانتارام رئیس بنیاد فیلم آسیایی، آشوك چاوان وزیر امور فرهنگی ایالت مهاراشترا، كومار كاتكار مدیر روزنامه لوگ ستا و محمد رضا میرزایی مسوول خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در بمبئی نیز حضور داشتند.
این در حالی است که پنج فیلم کوتاه ایرانی نیز در بخش مسابقه فیلم کوتاه جشنواره «چشم سوم» با آثاری از کشورهای دیگر رقابت می‌کنند و مرجان ریاحی،مدیر «پایگاه خبری فیلم کوتاه» نیز عضو هیات داوری بین‌المللی جشنواره است.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
  • جایزه بهترین فیلم کوتاه جشنواره «چشم سوم» نصیب ایران شد

    جایزه بهترین فیلم کوتاه جشنواره «چشم سوم» نصیب ایران شد

    جایزه بهترین فیلم کوتاه هفتمین جشنواره فیلم‌های آسیایی «چشم سوم» هندوستان به فیلمی از کشورمان رسید. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» هیات داوری مسابقه فیلم‌های کوتاه این جشنواره متشکل از مرجان ریاحی مدیر پایگاه خبری فیلم کوتاه، فیلیپ چه دبیر جشنواره فیلم سنگاپور و میتا واسشت بازیگر هندی تندیس و جایزه 1250 دلاری بهترین فیلم کوتاه را به فرشتگان در خاک می‌میرند ساخته بابک امینی از ایران اهدا کرد.
آخرین خبرها