نمایش چهار مستند در جشنواره سنگاپور ممنوع شد

شورای ممیزی سنگاپور از نمایش چهار فیلم مستند در جشنواره بین‌المللی فیلم سنگاپور جلوگیری کرد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» خبرگزاری فرانسه به نقل از رئیس این شورا اعلام کرد که این مستندها از قوانین درجه‌بندی فیلم در این کشور تخطی کرده‌اند.
امی چائو درباره دو مستند اعراب و تروریسم و دیوید اهل تولهیلد گفت که این دو فیلم به دلیل ارائه تصویر همدلانه با سازمان‌هایی که در بسیاری از کشورها به عنوان سازمان‌ها نتروریستی شناخته می‌شوند، غیر قابل نمایش هستند.
اعراب و تروریسم بر اساس اعلام جشنواره دیالوگی میان سیاستمداران راست‌گرای آمریکایی و احزاب سیاسی کشورهای خاورمیانه است و فیلم دیوید اهل تولهیلد درباره یک مرد سوییسی است که به عضویت حزب کارگران کردستان (پ‌ک‌ک) درمی‌آید.
در همین حال شورای ممیزی سنگاپور از نمایش مستند جنجالی و ضد اسلامی جهاد برای عشق نیز جلوگیری کرده است.
این مستند را پرویز شارما فیلمساز هندی ساخته که تصویری از همجنسگرایان در چند کشور اسلامی ارائه می‌دهد و به دلیل «ماهیت حساسیت‌برانگیز موضوع» نمایش آن در جشنواره سنگاپور ممنوع شده است.
دیگر مستندی که غیر قابل نمایش تشخیص داده شده است، فیلم ژاپنی باکوشی است که به دلیل صحنه‌های غیر اخلاقی امکان نمایش ندارد.
امی چائو رئیس شورای ممیزی سنگاپور اعلام کرد که نمایش 200 فیلم در این دوره از جشنواره سنگاپور ازسوی این شورا تایید شده است. این جشنواره روز 14 آوریل افتتاح می‌شود.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها