مهم ترین جشنواره فیلم کوتاه جهان به پایان رسید

بیست و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم های کوتاه کلرمون-فراند روز گذشته با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این جشنواره که معتبرترین رویداد سالانه فیلم کوتاه جهان شناخته می شود، امسال جایزه بزرگ مسابقه بین المللی خود را به فیلم رویای آمریکایی دیگر(انریکه آرویو) از مکزیک اهدا کرد. جایزه بزرگ بخش مسابقه ملی(فیلم های فرانسوی) به ترس، شکارچی کوچک(لورن آشارد) رسید و در بخش Lab Competition جایزه بزرگ به فیلم بعضی وقت ها(پلیکس) از فرانسه رسید. (ادامه...)
در بخش مسابقه بین المللی جایزه فیلم منتخب تماشاگران را آلیس و من(میشا والد) از بلژیک به دست آورد. جایزه بهترین انیمیشن به بی خوابی(ولادیمیر لسکیوف) از لتونی، جایزه کانال پلوس به بریدن(رویستون تان) از سنگاپور، جایزه هیات داوری جوان به همه چیز در این کشور اجباری است(گری مک کندری) از ایرلند شمالی و جایزه رسانه ها به ترس، شکارچی کوچک اهدا شد. دو فیلم ایرانی همسفر خاموش(الهام حسین زاده) و هاوار(رحیم ذبیحی) در این بخش حضور داشتند.
در بخش Lab Competition که آثارش از میان آثار تجربه گرا و خلاقانه تر دو بخش بین المللی و ملی انتخاب می شود، جایزه تماشاگران به فیلم راه حل نهایی(فیل مولای) از انگلستان، جایزه کانال پلوس به اوه خدای من(جان بریانت) از آمریکا و جایزه رسانه ها به ریش تراش رافتمن(کیت بیردن) از آمریکا رسید.
در بخش مسابقه ملی نشانه عضویت(کامل شریف) جایزه تماشاگران، زن تنها(براهیم فریتاه) جایزه ویژه هیات داوری، نشانه های زندگی(آرناد دموینک) جایزه بهترین انیمیشن، ناپدید شده(فردریک ویگل) جایزه بهترین فیلم اول و آسمانی(والری گادیسارت) جایزه رسانه ها را از آن خود کردند.
جشنواره کلرمون-فراند امسال علاوه بر سه بخش رقابتی بخش های جنبی مانند مرور فیلم های کوتاه نروژی، فیلمهایی با موضوع بوکس، فیلم های آفریقایی به زبان فرانسه، ویدئوکلیپ های مستقل، برنامه هایی برای فیلم های کودکان  هم داشت. به علاوه 78 کشور با 3850 فیلم در بیستمین بازار فیلم کوتاه کلرمون-فراند شرکت کردند. انجمن سینمای جوانان ایران و مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی تنها موسسه های ایرانی حاضر در این بازار فیلم بودند.
بیست و هفتمین جشنواره فیلم های کوتاه کلرمون-فراند از 9 تا 17 بهمن(28 ژانویه تا 5 فوریه 2005) برگزار شد.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها