نمایش غیرقانونی یک مستندمجاری درسینماهای رومانی

مونا موسکا وزیر فرهنگ رومانی نمایش یک فیلم مستند ساخت مجارستان رادر سینماهای این کشور ممنوع اعلام کرد.
وزیر فرهنگ رومانی روزسه شنبه نمایش این فیلم جنجالی به عنوان تریانون را که در مجارستان نیز مناقشاتی را موجب شده است ،یک جانبه و ملی گرایانه  توصیف کرد.
خانم موسکا با اشاره به اینکه فیلم تریانون تاکنون در هشت سینمای رومانی به طور غیرقانونی به نمایش درآمده است ، تاکید کرد : عاملان و صاحبان سینماهایی که این فیلم در آنها پخش شده است ، مجازات خواهند شد. وزیر فرهنگ رومانی روز گذشته علیه صاحبان سینماهای رومانی که این فیلم را پخش کرده اند، شکایت کرد. فیلم جنجالی تریانون درباره قرارداد سال۱۹۲۰ بین مجارستان و متفقین در قصر تریانون ، مجارستان ساخته شده است . بر اساس این قرارداد، مجارستان به عنوان بازنده جنگ جهانی اول شناخته و مجبور شد دو سوم از سرزمین خود را به کشورهای همسایه واگذار کند. در این فیلم مستند به منطقه (زیبن بورگن) که اکنون در اختیار رومانی قرار دارد، نیز پرداخته شده است .
(گابور کولتای) کارگردان مجاری، این فیلم را با بودجه تلویزیون دولتی( ام .تی.وی) مجارستان در یک سریال۱۴ قسمتی تهیه کرده است. این کانال تلویزیونی پس از اتمام ساخت این فیلم با اعلام اینکه در این فیلم اشتباهاتی صورت گرفته و پیام ضد صهیونیستی دارد، از پخش آن خودداری کرد. مطبوعات لیبرال چپ مجارستان این فیلم را به عنوان فیلم تبلیغاتی گروه های راستگرای افراطی معرفی کرده اند. این فیلم هم اکنون به صورت یک فیلم سینمایی دوساعته درسینماهای مجارستان به نمایش گذاشته شده است .

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها