پنگوئن ها لوک بسون را هم پشت سر گذاشتند

مستند مارش پنگوئن ها با فروش 67 میلیون دلاری از زمان اکران در ماه ژوئن تا به امروز، به موفق ترین فیلم تاریخ سینمای فرانسه در گیشه سینماهای ایالات متحده تبدیل شد.
مارش پنگوئن ها به کارگردانی لوک ژاکه با پشت سر گذاشتن فیلم هایی چون عنصر پنجم(لوک بسون)، با 66 میلیون دلار و آمیلی(ژان پیر ژونه)، با 34 میلیون دلار فروش در سینماهای امریکا، توانست لقب پر فروشترین فیلم فرانسوی اکران شده در ایالات متحده را از آن خود کند.نسخه ای که از مارش پنگوئن ها در امریکا روی پرده رفته با نسخه فرانسوی آن تفاوت دارد و از صدای مورگان فریمن به عنوان راوی در نسخه امریکای استفاده شده است.
به احتمال فراوان مدیران سینمای فرانسه هفته آینده مارش پنگوئن ها را به عنوان نماینده سینمای این کشور به آکادمی علوم و هنرهای سینمایی امریکا معرفی می کنند و با توجه به موفقیت خیره کننده فیلم در آمریکا و تبدیل شدن به دومین مستند پر فروش تاریخ سینما پس از فارنهایت 911(مایکل مور)،انتظار می رود مارش پنگوئن ها یکی از امیدداران اصلی کسب اسکار بهترین فیلم خارجی زبان یا مستند باشد.
از عروسک های
روسی(سدریک کلاپیچ) و کریسمس مبارک(کریستین کاریون) به عنوان جدی ترین رقبای
مارش پنگوئن ها در راه معرفی شدن به اسکار به عنوان نماینده فرانسه نام برده می شود.
مارش پنگوئن ها با بودجه ای در حدود هشت میلیون دلار در منطقه قطب جنوب تولید و در نسخه اصلی آن از دیالوگ برای پنگوئن ها و یک موسیقی پاپ استفاده شده است.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.