مدیرعامل جدید مرکز گسترش برنامه‌هایش را اعلام کرد

نشست خبری شفیع آقامحمدیان مدیرعامل جدید مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی صبح امروز با حضور نمایندگان رسانه‌ها‌ در سالن سینما حقیقت برگزار شد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» در ابتدای این نشست شهنام صفاجو مدیر روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی ضمن اشاره به سابقه فعالیت مرکز گسترش در خصوص فعالیت‌های آن توضیح داد: مرکز در سه محور آموزش، تولید و عرضه و نمایش فعالیت دارد. در حوزه تولید مشارکت در تولید فیلم‌های اول، مستند، داستانی و انیمیشن چهار محور اصلی فعالیت مرکز است.
ضمن اینکه در دوره جدید بخش مدیریت تولید برای پشتیبانی از تولیدات از مرحله فیلمنامه تا تولید تعریف شده است.
در ادامه جلسه شفیع آقامحمدیان در خصوص نحوه تولیدات در مرکز گفت: ما از دایره معاونت سینمایی ‌خارج نیستیم و در همان دایره حرکت می‌کنیم. در مورد تولیدات ابتدا به سلامت فیلمنامه‌هایی که برایم می‌فرستند، بسیار اهمیت می‌دهیم. در مرحله بعد صیانت از هویت ایرانی- اسلامی برایمان اهمیت قابل توجهی دارد.
وی در خصوص فعالیت‌هایش در دوران مدیریتی جدید اظهار داشت: در حدود دو ماه است که در خدمت دوستان هستم و در این مدت توانستیم بخشی از تلاش‌های دوستان گذشته را به سرانجام برسانیم. ضمن اینکه برگزاری همایش تصویر عاشورا را هم در پیش رو داریم.
امسال نزدیک 10-12 کارگردان و تهیه‌کننده کارهای تازه‌ای را برای حضور در این همایش تولید کرده‌اند که نیمی از آنها به دبیرخانه همایش رسیده است. علاوه بر این حدود 130 فیلم به دبیرخانه رسیده و هیات انتخاب کارش را آغاز کرده است. فراخوان دیگری هم برای دریافت راف‌کات با موضوع عاشورا داده بودیم که آن آثار را هم مورد ارزیابی قرار خواهیم داد.
مدیرعامل مرکز گسترش ادامه داد: امسال به دلیل جابه جایی زمانی جشنواره فیلم فجر، زمان برگزاری همایش عاشورا را تغییر دادیم و فرصت برگزاری همایش انیمیشن از دست رفت. اما دنبال آن هستیم که همایش انیمیشن را سال آینده جدی‌تر برگزار کنیم.
وی در خصوص سایر فعالیت‌های مرکز توضیح داد: یک کتاب چاپ شده آماده داریم که همزمان با جشنواره فجر در اختیار علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت و کتاب ترجمه‌ای در رابطه با سینمای مستند را در دست چاپ داریم. علاوه بر این حمایت از پایان‌نامه‌های دانشجویی را هم در دستور کار قرار داده‌ایم.
شفیع آقامحمدیان بااشاره به عدو پذیرش 14 فیلم تولیدی مرکز در جشنواره کلرمونت‌فران گفت: در عرصه بین‌المللی متاسفانه 14 فیلم تولیدی مرکز که به جشنواره کلرمونت‌فران ارائه شده بودند، پذیرفته نشدند و امیدواریم با مذاکرات این مشکل در آینده حل شود و همچنان در آن جشنواره نماینده داشته باشیم.
وی در خصوص سرفصل‌های جدید تولیدات مرکز گفت: برای سال آینده در کنار موضوعات قبلی تولیدات مستندهای سینمایی و فیلم‌های سیاسی را مد نظر داریم. و به طور جدی دنبال این قضیه هستیم که تولید فیلم‌های سیاسی را چه در ایران و چه در کشورهای دیگر دنبال کنیم.
آقامحمدیان در مورد برگزاری جشنواره‌های مختلف با حمایت مرکز توضیح داد: مرکز گسترش جشنواره سینما حقیقت، جشنواره رضوی، همایش تصویر عاشورا، همایش انیمیشن و جایزه شهید آوینی را برگزار می‌کند و در پی آن هستیم که سال آینده جشنواره «خلیج فارس» را در جزیره کیش برگزار کنیم و در کنار برگزاری این جشنواره تولیدات جدیدی را آغاز کنیم.
وی همچنین از برگزاری جشنواره‌ای با موضوع دفاع مقدس خبر داد و گفت: دنبال این هستیم که به مناسبت 30 سال دفاع مقدس یک جشنواره مستقل یا با مشارکت سازمان‌های دیگر تحت عنوان «دفاع مقدس» برگزار کنیم.
آقامحمدیان علاوه بر این از تقویت سایت مرکز گسترش با حضور یک هیات تحریریه خبر داد و افزود که از این پس مباحث تحلیلی در این سایت پی‌گیری خواهد شد.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها