نمایش مستند برگزیده جشنواره آمستردام در «سینما حقیقت»

بوریس ریژی آخرین ساخته آلیونا وان‌درهورست مستندساز هلندی، در بخش نمایش‌های ویژه سومین جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران: سینما حقیقت به نمایش در می‌آید.
به گزارش  «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی جشنواره، مستند بوریس ریژی که تاکنون جوایز نظیر: جایزه گرگ نقره‌ای (جایزه اصلی) جشنواره مستند آمستردام را در سال 2008 دریافت کرده ‌است، به زندگی شاعر فقید روس «بوریس ریژی» می‌پردازد و با جستاری در مجموعه آثار، زندگی و مرگ تلخ وی، وضعیت مردم روسیه را در سال‌های پس از فروپاشی کمونیسم به تصویر می‌کشد.
مستند بوریس ریژی ساعت 17 عصر یکشنبه ۲۶ مهرماه در سالن شماره 2 سینما فلسطین روی پرده خواهد رفت.
گفتنی ‌است «آلیونا وان درهورست» مستندساز مشهور هلندی پیشتر با مستند آواهای بم و در بخش مسابقه نخستین جشنواره «سینما حقیقت» هم حضور داشته‌ است.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
 • حامد خسروی: طرز نگاه به کلیشه و سفارش هنر است

  حامد خسروی: طرز نگاه به کلیشه و سفارش هنر است

  حامد خسروی با مستند قاب سرد در بخش مسابقه سومین جشنواره «سینما حقیقت» حضور داشت. وی در گفت‌وگو با «پایگاه خبری فیلم کوتاه» در مورد شکل‌گیری ساخت این مستند گفت: قاب سرد یکی از چندین فیلم سفارشی بود که در کنار نبود کارهای شخصی من در سال گذشته ساخته شد.
 • مسعود نجفی: «قیصر چهل سال بعد» حس نوستالژیکی دارد

  مسعود نجفی: «قیصر چهل سال بعد» حس نوستالژیکی دارد

  مسعود نجفی با مستند قیصر چهل سال بعد در بخش مسابقه سومین جشنواره «سینما حقیقت» حضور داشت.
 • نجفیان: در مستند «رحم جایگزین» وجوهات مختلف مورد توجه بود

  نجفیان: در مستند «رحم جایگزین» وجوهات مختلف مورد توجه بود

  اعظم نجفیان با مستند رحم جایگزین در بخش مسابقه سومین جشنواره «سینما حقیقت» حضور داشت. وی در گفت‌وگو با خبرنگار «پایگاه خبری فیلم کوتاه» در مورد علل رویکردش به این نوع موضوع عنوان کرد: ساخت این مستند به سفارش پژوهشکده ابن سینا و مرکز گسترش سینمای مستند صورت گرفت. البته در ارتباط با موضوع ناباوری چند فیلم دیگر هم در گذشته ساخته شده بود.
 • سالاری: برای ساخت «صاحبقرانیه» به جزئیات توجه داشتم

  سالاری: برای ساخت «صاحبقرانیه» به جزئیات توجه داشتم

  امیررضا سالاری با فیلم صاحبقرانیه در بخش مسابقه سومین جشنواره مستند «سینما حقیقت» حضور دارد. وی در گفت‌وگو با خبرنگار «پایگاه خبری فیلم کوتاه» در باره ساخت فیلمش گفت: در ساخت این فیلم هم به مکان توجه کردم و هم به هویت مکانی و به تمام چیزهایی که در این کاخ قرار دارد و به این مکان هویت داده است.
 • نشست «رسانه و سینمای مستند» در سینماحقیقت برگزار شد

  نشست تخصصی «رسانه و سینمای مستند» با حضور دکتر احمد میرعابدینی استاد دانشگاه تهران در رشته ارتباطات اجتماعی روز گذشته در حاشیه سومین جشنواره مستند «سینما حقیقت» در مرکز فرهنگی هنری صبا برگزار شد.
آخرین خبرها