بر ما ببخشایید! یادداشتی از مرجان ریاحی

مرجان ریاحی
شاید کار درستی نباشد واگویه کردن مصائب اطلاع رسانی در اینترنت و اختیارات و توانایی هایی که داریم یا نداریم،که بسیار گفته ایم در گفتگوهای رسمی و غیررسمی در جراید و محافل سینمایی و غیر سینمایی.
اما گاهی اوقات ایمیل های بعضی دوستان عزیز و بسته هایی که به صندوق پستی مان ارسال می شود وادارمان می کند که دوباره و چند باره مسائلی را با شما عزیزان در میان بگذاریم.
«پایگاه خبری فیلم کوتاه» به عنوان نخستین و تنها پایگاه خبری سینمای مستند و فیلم کوتاه در ایران با سرمایه شخصی مدیریت آن و با همکاری شبانه روزی کسانی که بدون چشم داشت مالی به این نوع سینما عشق می ورزند اداره می شود.
بدون حمایت مالی هیچ گونه ارگان و نهاد دولتی، غیر دولتی و شخص حقیقی یا حقوقی تا به امروز توانسته ایم با وجود تمام فراز و نشیب ها افتخار اطلاع رسانی در زمینه سینمای مستند و فیلم کوتاه را داشته باشیم.

قابل ذکر است تمامی نهادها و انجمن هایی که در زمینه سینمای مستند و فیلم کوتاه در حال حاضر در کشور عزیزمان فعالیت می کنند تا به امروز کوچکترین حمایت مالی و یا معنوی از «پایگاه خبری فیلم کوتاه» نداشته اند، اما همواره از حمایت ما در زمینه اطلاع رسانی فعالیت هایشان بهره مند بودند.
از این رو باید خدمت دوستان عزیزی که از شهرها و روستاهای مختلف با ما تماس می گیرند و تقاضای کمک مالی برای ساخت فیلم و یا انواع کتب سینمایی و گاهی وسایل تصویربرداری و تدوین و بازیگر... می کنند با کمال شرمندگی عرض کنیم دوستان عزیز! بسیار موجب سرافرازی ما خواهد بود اگر روزی توان این را داشته باشیم که به تمام هنرجویان مستعد سینما امکان ساخت فیلم و یا به همه علاقه مندان سینمای مستند و فیلم کوتاه کتاب های مرتبط هدیه دهیم.اما بپذیرید در شرایط موجود که صحبت حمایت از سینمای مستند و فیلم کوتاه بیشتر به یک شعار روشنفکرانه تبدیل شده و اکثر کسانی که فریاد «وای سینمای مستند و فیلم کوتاه ایران از دست رفت» می زنند، حاضر نیستند برای از محاق در آوردن این سینما ذره ای از درآمدشان را خرج کنند؛ روی پا نگه داشتن همین پایگاه خبری موجود نیز کار آسانی نیست.
پس خواهشمندیم با در خواست های گوناگون ما را بیشتر شرمنده نسازید و بر ما ببخشایید اگر قادر نیستیم فیلم مستندی که در آن سوی دنیا در رابطه با «مارادونا» در حال ساخت است و هنوز تصویربرداری و تدوین آن به اتمام نرسیده است را برایتان بفرستیم. و دوربین تصویربرداری و یا وسایل صدابرداری هم نداریم که بتوانیم قرض بدهیم.

و بر ما ببخشایید که نمی توانیم برای مشاوره دادن در ساخت فیلم هایتان به شهر و یا روستای شما سفر کنیم.
بر ما ببخشایید دوستان. ما تنها می توانیم قول دهیم تمام تلاشمان را برای اطلاع رسانی درست در زمینه سینمای مستند و فیلم کوتاه انجام دهیم.
در ضمن پیرو فراخوان «پایگاه خبری فیلم کوتاه» برای ارسال و معرفی فیلم سری دوم فیلم هایتان به دستمان رسید و در حال حاضر در دست بررسی است و باید اعتراف کنیم که این همه توانایی و خلاقیت شما و استفاده درست از کمترین امکانات موجود و خلق چنین آثار تاثیر گذاری موجب شگفتی مان شد.

اعضای «پایگاه خبری فیلم کوتاه» همیشه منتظر ارسال آثار جدید شما هستند و همگی امیدوارند روزی برسد که توانایی برآورده کردن خواسته های شما را داشته باشند.
شما عزیزان می توانید آثارتان را که از سال 83 به بعد ساخته شده را به همراه چند عکس صحنه و آدرس ایمیل و شماره تماس کارگردان به صندوق پستی:157/17185 بفرستید.
از میان فیلم های رسیده آثاری انتخاب می شوند و در «پایگاه خبری فیلم کوتاه» در قالب مصاحبه، نقد و... معرفی می شوند.

 

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها