چالش‌های پیش روی «مایکل مور» پس از انتخابات اخیر آمریکا

مایکل مور در مستند جدیدش که دنباله‌ای بر فارنهایت 9/11 است، تمرکز خود را از سیاست خارجی آمریکا به بحران اقتصادی تغییر داده است.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از رویترز، این مستند که تولید آن در ماه می اعلام شد، قرار بود به جایگاه آمریکا در جهان بپردازد، اما منابع خبری می‌گویند مور همزمان با بحرانی که اخیرا اقتصاد جهانی را تحت تاثیر قرار داد، به این موضوع خواهد پرداخت.
به گفته این منابع، لحن فیلم همچنان به نوعی «پایان امپراتوری آمریکا» را خواهد داشت، اما این مستندساز امیدوار است از احساس عمومی ناشی از انتخاب باراک اوباما به عنوان رئیس جمهور جدید آمریکا استفاده کند.
این در حالی است که برخی تحیلی‌گران سیاسی و سینمایی شک دارند بدبینی مور به شیوه زمامداری جرج بوش در آمریکا بتواند در دوره جدید که با نوعی امیدواری همراه شده است، مورد اقبال تماشاگران قرار گیرد.
یکی از مشاوران سابق بیل کلینتون معتقد است که انتخاب اوباما آنچه را برای آمریکا مناسب بود، نشان داد. اما مور معمولا آنچه برای آمریکا بد است، به تصویر می‌کشد.
کریگ میناسیان می‌گوید به دلیل این تغییر شرایط و تمایل مردم آمریکا به «تغییر» که شعار محوری اوباما برای پیروزی در انتخابات بود، کار مایکل مور سخت خواهد شد.
از سوی دیگر هرچند گفته می‌شود که مستند جدید مور قرار است اوایل سال 2009 به نمایش درآید، اما به دلیل بحران اقتصادی اخیر ممکن است پخش کنندگان تمایلی به نمایش آن نداشته باشند.
البته کمپانی فیلم‌های مستقل وینشتاین پشت مایکل مور ایستاد، چون روسای آن شک دارشتد انتخاب یک رئیس‌جمهور از حزب دموکران بر محبوبیت مور در سطح آمریکا و جهان تاثیری بگذارد.
اما در این که مور درباره این فیلم و آثار بعدی خود با تغییراتی مواجه خواهد شد، تردید چندانی وجود ندارد.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.