لوافی‌پور و دو برنده دیگر

«رامتین لوافی‌پور» جایزه اصلی جشنواره رتردام را برد

سی و هشتمین دوره جشنواره فیلم رتردام با اهدای جوایز اصلی به سه فیلم از ایران، ترکیه و کره جنوبی به کار خود پایان داد و به این ترتیب نخستین موفقیت بین‌المللی سال 2009 برای سینمای ایران رقم خورد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» رامتین لوافی‌پور کارگردان جوان ایرانی که با نخستین فیلم بلند خود آرام باش و تا هفت بشمار در بخش مسابقه جشنواره شرکت داشت، موفق شد یکی از این سه جایزه را دریافت کند.
دو جایزه دیگر به فیلم‌های بی‌نفس ساخته یانگ-ایک جون و تسبیح نادرست به کارگردانی محمود فضیل کاسکن اهدا شد. هر سه فیلم «جایزه وی‌پی‌آراو تایگر» را با ارزش یکسان دریافت کردند.
لوافی‌پور که ساخت چندین فیلم کوتاه و مستند را در کارنامه دارد، از سوی هیات داوری جشنواره رتردام این‌گونه تحسین شد: «ما بی‌نهایت تحت تاثیر استعداد هنری و قدرت این فیلم اول قرار گرفتیم؛ از یک سو میزان هوشمندی هنرمندانه فیلم و از سوی دیگر، تعهد به انتقال واقعیت شیوه منحصر بفردی از زندگی».
این سه فیلم علاوه بر دریافت جایزه نقدی 15 هزار یورویی، از شبکه وی‌پی‌آراو هلند پخش خواهند شد.
جایزه شبکه ارتقای آسیا (نتپک) به فیلم چینی سرزمین ساخته هه جیا اهدا شد و جایزه فیپرشی به فیلم خوک کوری که می‌خواست پرواز کند از انندونزی تعلق گرفت.
این در حالی است که برندگان جوایز تایگر مسابقه فیلم کوتاه جشنواره رتردام هفته گذشته معرفی شده بودند و فیلم میلیونر زاغه‌نشین دنی بویل جایزه هیات داوری جوان رتردام را دریافت کرده بود.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها