«جعفر پناهی» در جمع داوران یازدهمین جشنواره بمبئی

جعفر پناهی فیلمساز ایرانی آثار راه‌یافته به یازدهمین جشنواره بمبئی هند را داوری می‌کند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از اسکرین دیلی، جشنواره در بخش بین‌الملل پنج داور خواهد داشت که اسامی پل شرایدر نمایشنامه‌نویس آمریکایی به همراه جعفر پناهی کارگردان ایرانی اعلام شده است.
علاوه بر هیات داوران اصلی یک هیات 32 نفره دانشجویی «منتقدان جوان بمبئی» به فیلم‌ها رای خواهند داد تا جایزه منتقدان جوان و همچنین تندیس «دروازه نقره‌ای هند» را دریافت کنند.
علاوه بر نمایش فیلم‌های سینمایی، جشنواره در بخش‌های رقابتی فیلم‌های اول و دوم، سینمای جهان، سینمای هند، مسابقه فیلم کوتاه و... آثار مختلف را به نمایش می‌گذارد.
تندیس «دروازه طلایی هند» به همراه جایزه نقدی 100 هزاردلاری و تندیس «دروازه نقره‌ای هند» به همراه جایزه نقدی 50 هزاردلاری به بهترین فیلم‌های جشنواره اهدا خواهد شد.
جشنواره بمبئی در این دوره جایزه یک عمر دستاورد سینمایی خود را به تئو آنجلوپولوس فیلمساز کهنه‌کار یونانی اهدا خواهد کرد. آنجلوپولوس پنجم نوامبر در مراسم اختتامیه جشنواره این جایزه را دریافت خواهد کرد.
همچنین بزرگداشت شیشی کاپور بازیگر و کارگردان هندی از دیگر برنامه‌های جشنواره است. این برنامه 29 اکتبر همزمان با مراسم افتتاحیه جشنواره اجرا خواهد شد.
همچنین جشنواره در بخش ویژه‌ای آثار هر دو سینماگر را به نمایش خواهد گذاشت. 
یازدهمین جشنواره بمبئی 29 اکتبر تا 5 نوامبر در هند برگزار می‌شود.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها