نام «خلیج فارس» در نقشه مجله «نشنال جئوگرافی»

در آخرین شماره مجله «نشنال جئوگرافی» كه با درج گزارش ویژه «ایران، چهار راه تمدن» منتشر شده، ضمن معرفی تمدن و فرهنگ غنی ایران اسلامی، نام جاودان «خلیج فارس» Persian Golf در آخرین نقشه منتشر شده این مجله مورد تاكید واقع شده ‌است.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی مركز گسترش سینمای مستند و تجربی، لنی ویلیامز مدیر رسانه مجله «نشنال جئوگرافی» كه میهمان ویژه اولین دوره برگزاری جشنواره بین‌المللی سینما حقیقت بود، پس از تماشای فیلم مستند بلند دریای پارس و گفت‌وگو با منوچهر طیاب»كارگردان این فیلم، رسما از اشتباهات گذشته عذرخواهی و قول تصحیح داده ‌بود.
وی پس از سپری‌شدن یکسال و با حضور مجدد در دومین دوره جشنواره بین‌المللی سینما حقیقت، آخرین شماره از مجله «نشنال جئوگرافی» كه با گزارش اختصاصی «ایران، چهار راه تمدن» همراه است را ارائه کرد كه در تمامی نقشه‌های منتشر شده آن، نام همیشه جاودان «خلیج‌فارس» مورد تاكید واقع شده ‌است.
در گزارش اختصاصی «ایران، چهارراه تمدن» مجله نشنال جئوگرافی، ضمن پرداختن به تاریخ، تمدن و فرهنگ ایران زمین و برشمردن این مهم كه بسیاری از علوم و هنرها، از این سرزمین كهن به جهان عرضه شده، آمده كه: «دنیا، هرگز امپراطوری بزرگی نظیر «امپراطوری ایران» را به خود ندیده ‌است.»

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.