عکس از شهرام مکری

جشنواره «دیدار» با تجلیل از عزت‌الله انتظامی افتتاح شد

مرضیه ریاحی- تاجیکستان: جایزه افتخاری سومین جشنواره فیلم «دیدار» تاجیکستان به عزت‌الله انتظامی اهدا شد.
مراسم افتتاحیه سومین جشنواره فیلم دیدار ساعتی پیش در شهر دوشنبه پایتخت تاجیکستان برگزار و جایزه افتخاری این جشنواره به آقای بازیگر ایران اهدا شد.
صفر حق‌دادوف دبیر دیدار هنگام اهدای این جایزه گفت: باعث افتخار ماست که یکی از بزرگان سینمای ایران اینجا حضور دارند و از برکت قدم‌های ایشان ما تصمیم گرفته‌ایم از سال دیگر «جایزه عزت‌الله انتظامی» را به بهترین فیلم دیدار اهدا کنیم.
انتظامی نیز پس از دریافت این جایزه گفت: خوشحالیم که چنین حرکت فرهنگی میان دو کشور ایران و تاجیکستان اتفاق افتاده و امیدوارم این حرکت‌های فرهنگی ادامه پیدا کند و ما باز به دیدار تاجیکستان بیاییم و شما هم برای آشنایی با سینمای ایران به کشور ما سفر کنید.
گفتنی است در این مراسم هوشنگ گلمکانی، علی معلم، رخشان بنی‌اعتماد، بهروز افخمی، علیرضا افخمی، محمدحسین لطیفی، فاطمه معتمدآریا، افسانه بایگان، کامبیز دیرباز و شهرام مکری از ایران حضور داشتند.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
 • جایزه بهترین فیلم کوتاه جشنواره «دیدار» به ایران رسید

  جایزه بهترین فیلم کوتاه جشنواره «دیدار» به ایران رسید

  مرضیه ریاحی- تاجیکستان: مراسم اختتامیه سومین جشنواره فیلم دیدار ساعتی پیش همزمان با روز ملی سینمای تاجیکستان در تالار مایاکوفسکی شهر دوشنبه برگزار شد و جایزه بهترین فیلم کوتاه به ایران رسید. این مراسم با تجلیل از منتقد باسابقه سینمای تاجیکستان عطا محمد ناویچ آغاز شد و پس از آن جایزه‌های بخش تاجیکستان اهدا شد.
 • تاجیک‌ها «خانه سیاه است» را دیدند

  تاجیک‌ها «خانه سیاه است» را دیدند

  در دومین روز از جشنواره فیلم «دیدار» تاجیکستان مستند خانه سیاه است به کارگردانی فروغ فرخزاد در ویژه برنامه «پنج صدا» به نمایش درآمد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این برنامه که به رابطه شعر و سینمای ایران می‌پرداخت، عصر روز گذشته در سفارت هندوستان در شهر دوشنبه برگزار شد.
 • چشم‌انداز سینمای ایران در جشنواره «دیدار»

  چشم‌انداز سینمای ایران در جشنواره «دیدار»

  مرضیه ریاحی- تاجیکستان: در حاشیه سومین جشنواره فیلم «دیدار» برنامه «چشم‌انداز سینمای ایران» با نمایش هشت فیلم سینمایی برگزار می‌شود.
 • افتتاحیه جشنواره «دیدار» به روایت تصویر

آخرین خبرها