سیزده فیلم ایرانی در جشنواره سنگاپور

نوزدهمین جشنواره بین المللی فیلم سنگاپور از 13 تا 29 آوریل برگزار می شود.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این رویداد امسال سیزده فیلم کوتاه، مستند و بلند ایرانی را در بخش های مختلف خود به نمایش می گذارد. (ادامه...)
در بخش سینمای آسیا چهار مستند صدای پشتی و ساز مخالف (مجتبی میرتهماسب) و رئیس جمهور میرقنبر و لیلی کجاست؟ (محمد شیروانی) و سه فیلم سینمایی بوتیک (حمید نعمت الله)، ناف (محمد شیروانی) و سیمای زنی در دوردست (علی مصفا) به نمایش درمی آیند.
در بخش فیلم های داستانی آسیا فیلم کارگردان مشغول کارند (مانی حقیقی) شاهد نخستین نمایش آسیایی خود خواهد بود و در برنامه آزاد جشنواره هم فیلم های کوتاه صفحه سفید (جمال اسکویی)، کلاف (شهرام بیگی)، انیمیشن های داستان گل قالی (نورالدین زرین کلک)، کنتراست (وحید نصیریان) و ماهی (میرمحمود فخری نژاد) حضور می یابند.
نکته جالب توجه این است که برگزار کنندگان جشنواره سنگاپور در وب سایت رسمی آن به این نکته اشاره کرده اند که در این دوره بر سینمای کشورهای عربی تمرکز ویژه ای دارند و ایران را هم جزو کشورهای عربی به شمار آورده اند!
امسال بیش از 300 فیلم از 40 کشور در بخش های مختلف این جشنواره به نمایش درمی آید. فیلم افتتاحیه جشنواره هم چشمانم را نبوس محصول مشترک لبنان و مالزی است.
از بخش های مختلف این جشنواره می توان به مسابقه پرده نقره ای، سینمای جهان، برنامه های ویژه و... اشاره کرد.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها