نامزدی اسکار فرصتی برای توجه به مستند

مستندسازان نامزد جایزه اسکار امیدوارند فیلم‌هایشان پس از نامزدی در معرض توجه بیشتری قرار بگیرد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» امسال مانند سال‌های گذشته در بخش مستند مستندهای جنجال‌برانگیزی مانند آثار مایکل مور یا مستند مورد توجه ال گور وجود ندارد و مستندسازان امیدوارند این نامزدی باعث توجه بیشتری به فیلم‌هایشان شود.
رابرت کنر سازنده مستند شرکت غذا در خصوص نامزدی فیلمش گفت: من واقعا آگاه نبودم که مواد غذایی چطور آماده می‌شوند و پس رفتن سراغ این سوژه فهمیدم که در خیلی موارد مردم با مصرف این غذاها در معرض خطر هستند. و شرکت‌ها نمی‌خواهند ما به مردم بگوییم که دقیقا چه چیزی به آنها می‌دهند.
مستند شرکت غذا 4 میلیون دلار در آمریکا فروش داشته است.
لویی سیهویوس کارگردان مستند خلیج کوچک اظهار داشت: دلیل ساخت این مستند نجات اقیانوس‌ها بود. من تلاش می‌کنم صدای نابودی اقیانوس‌ها را به گوش دیگران برسانم.
نمایش این مستند که درباره کشتار دلفین‌ها در شهر تایجی ژاپن است؛ ماه اکتبر گذشته در بیست‌ودومین جشنواره بین‌المللی فیلم توکیو جنجال‌های فراوانی را به راه انداخت. اما در نهایت فیلم توانست پخش‌کننده ژاپنی پیدا کند.
ربکا کامیسا کارگردان کدام راه خانه گفت: هفت سال وقت صرف ساخت این مستند کردم چون می‌خواستم مردم ببینند چه اتفاقاتی برای کودکان مهاجر می‌افتد.
اگر این فیلم برنده اسکار شود من از کودکانی که در آن حضور داشتند و صحبت کردند تشکر می‌کنم.
دانیل الیسبرگ کارگردان خطرناک‌ترین مرد در آمریکا: دانیل الیسبرگ و مقالات پنتاگون گفت: این فیلم به من قدرت داد تا درباره جنگ جاری در عراق و افغانستان صحبت کنم. شاید این فیلم بتواند زندگی برخی از آنها را نجات دهد.
هشتادو دومین دوره اسکار روز هفتم ماه مارس در کداک تیه‌تر برگزار می شود.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها