دنی بویل و دیگر عوامل «میلیونر زاغه‌نشین» پس از دریافت جایزه بهترین فیلم

اسکار 2009 لهجه هندی گرفت

میلیونر زاغه نشین ساخته دنی بویل با دریافت هشت جایزه اسکار از جمله بهترین فیلم و بهترین کارگردانی، پیشتاز مطلق هشتاد و یکمین دوره جوایز آکادمی شد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این فیلم که داستان آن در بمبئی می‌گذرد، جوایز بهترین فیلمنامه اقتباسی، موسیقی، ترانه، تدوین، فیلمبرداری و میکس صدا را نیز دریافت کرد.
جوایز بهترین بازیگر نقش اول مرد و زن نیز به ترتیب به شان پن برای میلک و کیت وینسلت برای کتاب‌خوان اهدا شد.
میلک ساخته گاس ون‌سنت علاوه بر دریافت جایزه بازیگری، اسکار بهترین فیلمنامه اریژینال را نیز برای داستین لنس بلک به همراه آورد.
هیث لجر بازیگر نقش ژوکر در فیلم شوالیه سیاه که سال پیش درگذشت، همان طور که پیش‌بینی می‌شد، جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل مرد را به نام خود ثبت کرد.
پنه‌لوپه کروز نیز برای بازی در فیلم ویکی کریستینا بارسلونا وودی آلن اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل زن را برد.
وال-ای محصول پیکسار جایزه بهترین انیمیشن بلند را برد و از دو انیمیشن دیگر یعنی کونگ‌فو پاندا و بولت پیش گرفت.
موقعیت عجیب بنجامین باتن که در سیزده رشته نامزد اسکار بود و از این نظر بالاتر از سایرفیلمها ایستاده بود، سه جایزه بهترین طراحی صحنه، گریم و جلوه‌های ویژه را دریافت کرد.
شوالیه سیاه پرفروش‌ترین فیلم سال هم علاوه بر جایزه بازیگری، اسکار بهترین تدوین صدا را به خود اختصاص داد. جایزه بهترین طراحی لباس نیز به فیلم دوشس رسید.
اما انتخاب اعضای آکادمی در رشته بهترین فیلم خارجی دور از انتظار بود و در حالی که پیش‌بینی می‌شد والس با بشیر این جایزه را بگیرد، فیلم ژاپنی درگذشتن‌ها اسکار گرفت.
برگزار کنندگان اسکار، برنامه ویژه‌ای را برای اعلام برندگان جوایز بهترین بازیگر زن و مرد تدارک دیده بودند و هنگام معرفی نامزدهای این دو رشته، پنج بازیگر زن و مرد که پیش از این اسکار برده بودند، روی صحنه ظاهر شدند و هر کدام درباره یکی از نامزدها صحبت کردند.
رابرت دنیرو، آنتونی هاپکینز، ادرین برودی، بن کینگزلی و مایکل داگلاس از بازیگران مرد و سوفیا لورن، شرلی مک‌لین، نیکول کیدمن، هالی بری و ماریان کوتیار از بازیگران زن تقدیر کردند.
شان پن پس از دریافت جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد که دومین اسکارش بود، پس از تشکر از کسانی که در ایفای نقش هاروی میلک به او کمک کرده بودند، از میکی رورک رقیب خود تقدیر کرد و او را «برادر» خود خواند.
هنگام اهدای جایزه بهترین فیلم در پایان مراسم به تهیه کننده فیلم میلیونر زاغه‌نشین، سایر برندگان این فیلم و بازیگران آن روی صحنه آمدند و موفقیت بزرگ این فیلم را جشن گرفتند. هنگام اهدای جایزه موسیقی و ترانه نیز، در حضور ای.آر رحمان که این دو اسکار را برد، گروه موسیقی هندی روی صحنه برنامه اجرا کرد.
اسکار جین هرشولت برای فعالیت‌های انسان دوستانه نیز توسط ادی مورفی به جری لویس اهدا شد.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها