یک مستند ایرانی دیگر به جشنواره هات داکس راه یافت

برنامه تمامی بخش‌های پانزدهمین جشنواره بین‌المللی مستند هات داکس اعلام شد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» در بخش مسابقه بین‌المللی این جشنواره 27 مستند از کشورهای مختلف حضور دارند و یک فیلم ایرانی هم در میان آنها حضور دارد.
باد دبور ساخته محمد رسول‌اف نماینده سینمای ایران در رقابت بین‌المللی جشنواره هات داکس است که با سایر فیلم‌ها برای دریافت جوایز رقابت می‌کند.
در بخش غیر رقابتی «ویترین جهان» نیز 43 فیلم مستند به نمایش درمی‌آیند که در میان آنها می‌توان به تاج (آماندا میشلی و ایزابل وگا)، جریان: به عشق آب (ایرنه سالینا)، محاکمه میلوسویچ (مایکل کریستوفرسن) و Wild Blue Yonder (سلیا مایسلز) اشاره کرد.
امسال چهار سمینار در جشنواره برگزار می‌شود که یکی از آنها به معرفی سینمای مستند ایران اختصاص دارد.
در این سمینار با عنوان «ایران برای شما» فیلمسازان ایرانی حاضر در جشنواره درباره فیلم‌های خود و وضعیت مستندسازی در ایران صحبت می‌کنند.
جشنواره هات داکس امسال برنامه «تمرکز بر ایران» را برگزار می‌کند. مسئولان جشنواره شش مستند همه مادران من (ابراهیم سعیدی و زهاوی سنجاوی)، سیانوزه (رخساره قائم مقامی)، روزهای بی‌تقویم (مهرداد اسکویی)، کارت قرمز (مهناز افضلی)، تهران انار ندارد (مسعود بخشی) و به کجا تعلق دارم؟ (مهوش شیخ‌الاسلامی) را برای نمایش در این بخش انتخاب کردند که سازندگان فیلم همه مادران من از حضور در جشنواره انصراف دادند.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها