استقبال جشنواره «بلک مووی» سوییس از سینمای ایران

پانزدهمین جشنواره «بلک مووی» سوییس با مرور آثار عباس کیارستمی و نمایش 4 فیلم کوتاه و بلند دیگر به استقبال سینمای ایران می رود.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این جشنواره که عنوان فرعی اش «جشنواره فیلم هایی از دنیاهای دیگر» است، بیشتر بر سینمای آسیا، آفریقا و آمریکای جنوبی متمرکز است و امسال توجه ویژه اش را بر سینمای معترض معطوف کرده است. (ادامه...)
در بخش اصلی جشنواره با عنوان«15 یا معترضان نوجوان» فیلم های داستانی و مستند از سه قاره به نمایش در می آیند و بوتیک(حمید نعمت الله) نیز در این بخش پذیرفته شده است. امسال برای اولین بار یک هیات داوری متشکل از دانش آموزان دبیرستان در ژنو جایزه ای به فیلم برگزیده این بخش اهدا می کنند.
یکی از بخش های جنبی جشنواره «بلک مووی» به فیلم های کودکان اختصاص دارد. یکی از زیرمجموعه های این بخش به نمایش 3 انیمیشن کوتاه از ایران اختصاص دارد و در آن فیلم های کوه جواهر(عبدالله علیمراد)، مداد بنفش(نفیسه ریاحی) و حکایت شیرین( محمدرضا عابدی) روی پرده می روند. این بخش با همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برپا می شود و وب سایت جشنواره از آن به عنوان «سفری به ایران همراه با سه فیلم کوتاه زیبا» یاد کرده است.
در بخش مرور آثار کیارستمی که نخستین بزرگداشت او در سال 2005 محسوب می شود، 9 فیلم بلند او شامل آ ب ث آفریقا،زیر درختان زیتون، طعم گیلاس، باد ما را خواهد برد، خانه دوست کجاست، ده، 10 روی 10، پنج، مسافر و 6 فیلم کوتاه و نیمه بلندش، زنگ تفریح، لباسی برای عروسی، همسرایان، تجربه، نان و کوچه و دو راه حل برای یک مساله به نمایش درمی آیند.
پانزدهمین جشنواره «بلک مووی» از 30 بهمن تا 9 اسفند(18 تا 27 فوریه) در ژنو برگزار می شود.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها