برنامه‌های جشنواره ونیز اعلام شد

برگزار کنندگان جشنواره ونیز برنامه‌های شصت و پنجمین دوره این رویداد را دیروز در یک کنفرانس خبری اعلام کردند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» امسال 21 فیلم از فیلمسازان معتبری مانند تاکشی کیتانو، جاناتان دمی، دارن آرنوفسکی و امیرنادری در بخش مسابقه برای دریافت شیر طلایی رقابت می‌کنند و فیلم جدید عباس کیارستمی نیز برای بخش خارج از مسابقه انتخاب شده است.
شیرین که جدیدترین ساخته کیارستمی است، از حضور ژولیت بینوش در کنار چندین بازیگر مشهور سینمای ایران بهره می‌برد و پس از انتخاب نشدن در جشنواره کن، در ونیز به نمایش درمی‌آید.
نکته جالب آن است که فیلم جدید اتان و جوئل کوئن با نام پس از خواندن بسوزان نیز در بخش خارج از مسابقه حضور دارد و البته فیلم افتتاحیه جشنواره ونیز است.
از مهم‌ترین فیلم‌های حاضر در بخش مسابقه ونیز می‌توان به کشتی‌گیر (دارن آرنوفسکی) با بازی میکی رورک، دشت سوزان (گیرمو آریاگا) با بازی شارلیز ترون و کیم بسینگر، قفسه درد (کاترین بیگلو) با بازی رالف فاینس و گای پیرس، ریچل ازدواج می‌کند (جاناتان دمی) با بازی آن هاتاوی، آشیل و لاک‌پشت (تاکشی کیتانو)، پونیو بر صخره کنار دریا (هایائو میازاکی)، حیوان در سایه (باربت شرودر) و رویای لاس‌وگاس (امیر نادری) اشاره کرد.
در خارج از مسابقه به جز فیلم‌های کیارستمی و برادران کوئن باید به مستند اتوبیوگرافیک سواحل آنیس ساخته انیس واردا، مستندساز قدیمی استرالیایی اشاره کرد.
«افق‌ها» که دیگر بخش رسمی جشنواره ونیز است، نزدیک به 30 فیلم داستانی و مستند را به نمایش می‌گذارد.
خداحافظ سولو ساخته رامین بحرانی فیلمساز ایرانی که مانند فیلم امیر نادری به عنوان محصول آمریکا ارائه شده است، در این بخش روی پرده می‌رود.
مستند جدید راس مک‌الوی با نام در پاراگوئه، Z32 مستندی از اوی مغربی و مستند ونیز 68 ساخته آنتونلو سارنو از دیگر فیلم‌های حاضر در بخش «افق‌ها» هستند.
دیگر بخش رقابتی جشنواره ونیز مسابقه فیلم‌های کوتاه (Corto Cortissimo) است که آثار راه یافته به آن به زودی معرفی می‌شوند.
برگزار کنندگان جشنواره ونیز همچنین اعلام کردند که از یوسف شاهین فیلمساز مصری تازه درگذشته تقدیر ویژه خواهند کرد.
شصت و پنجمین جشنواره فیلم ونیز از 27 آگوست تا 6 سپتامبر برگزار می‌شود.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها