افتتاح جشنواره «فیل طلایی» با حضور نه فیلم و یک داور ایرانی

مرجان ریاحی - حیدرآباد: شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان «فیل طلایی» هند از روز گذشته با حضور نه فیلم و یک داور ایرانی رسما فعالیتش را آغاز کرد.
جشنواره امسال بیش از 70 فیلم کوتاه و بلند را در سه بخش رقابتی مسابقه بین‌الملل، چشم‌انداز آسیا و جهان کودکان به نمایش می‌گذارد.
فیلم‌های سینمایی زمانی برای دوست داشتن به کارگردانی ابراهیم فروزش، نشانی ساخته سیروس حسن‌پور، گراناز به کارگردانی عباس رافعی، کودک و فرشته ساخته مسعود نقاش‌زاده، نصف مال من نصف مال تو اثر وحید نیک‌خواه آزاد و انیمیشن‌های صندلی‌ها ساخته فطیما یثربی، مرد جوان و خیاط حیله‌گر ساخته راشین خیریه و علامت سوال ساخته حمید نوامی فیلم‌های ایرانی حاضر در این جشنواره هستند.
ضمن اینکه انیمیشن دلم برای لایه اوزون می‌سوزد ساخته پوریا عقیلی فیلمساز 12 ساله ایرانی به عنوان فیلم تنها کودک فیلمساز ایرانی در جشنواره حضور دارند.
سه هیات داوری مستقل (داوران بین‌الملل، داوران آسیا و داوران کودک) فیلم‌های بخش‌های رقابتی را قضاوت می‌کنند که هیات داوری بخش چشم‌انداز آسیا برای نخستین بار به شکل مستقل تشکیل شده است.
«علی وزیریان» کارگردان ایرانی در جمع هیات داوران جشنواره حاضر است.
همچنین در طول برگزاری جشنواره، ورک‌شاپ‌ها و مسترکلاس‌هایی در سالن «پراسادز آی‌مکس» برگزار می‌شود و سینماگران باسابقه تجربه‌های خود را با فیلمسازان جوان و کودک تقسیم می‌کنند.
سوشوان بانرجی، مدیر انجمن فیلم کودک هند (CFSI) که یکی از برگزار کنندگان اصلی جشنواره «فیل طلایی» است، می‌گوید علاوه بر فیلم‌های حاضر در برنامه، احتمالا یک مجموعه فیلم از آلمان در بخش مجزا روی پرده می‌روند.
به جز سه بخش رقابتی، 36 فیلم مستند و داستانی نیز در بخش نمایش‌های ویژه روی پرده می‌روند.
70 فیلم حاضر در برنامه رقابتی جشنواره از میان 160 اثر متقاضی برگزیده شده‌اند و طی هفت روز برگزاری جشنواره نمایش داده می‌شوند.
شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان «فیل طلایی» تا 20 نوامبر به کار خود ادامه می‌دهد و در این روز با معرفی برگزیدگان به پایان می‌رسد.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها