نخستین جشنواره فیلم کوتاه «سرزمین زیتون» برگزار می‌شود

نخستین جشنواره فیلم کوتاه،عکس و فیلمنامه کوتاه سرزمین زیتون اردیبهشت ماه سال آینده با مرکزیت اصفهان و 29 استان کشور به‌ طور همزمان در لبنان، سودان و جشنواره مستند الجزیره برگزار خواهد شد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» ناصر باکیده دبیرکل اتحادیه فیلمسازان کوتاه کشورهای مسلمان با اعلام این خبر افزود: این جشنواره به‌ پاس پیروزی مقاومت مردم فلسطین و غزه در روزهای اخیر طراحی شده که با موضوع مقاومت و پایداری در قلمرو سبز اسلامی و به‌منظور ارج نهادن به مقاومت و پایداری مردم فلسطین و ثبت و ضبط و ارایه تصویر حقیقی و واقعی از این سرزمین و همچنین شناساندن ابعاد مختلف مقاومت و مظلومیت مردم فلسطین برگزار می‌شود.
وی دستیابی به آثار ارزشمند، ماندگار، تاثیرگذار و فاخر، ارتقا دانش و تجارب سینماگران حوزه فیلم کوتاه، ایجاد فضای فرهنگی برای حمایت از مردم مظلوم فلسطین را از دیگر اهداف این جشنواره برشمرد و افزود: نخستین جشنواره سرزمین زیتون شامل سه بخش فیلم کوتاه، فیلم‌نامه کوتاه و عکس است که فیلمسازان، عکاسان و فیلمنامه‌نویسان می‌توانند آثارشان را در موضوعاتی چون: مظلومیت و آوارگی مردم فلسطین، وحدت کلمه آحاد ملت فلسطین، قدس قبله‌گاه اول مسلمین، وضعیت فلسطین از دیدگاه حقوق بشر، شهدای انتفاضه، نقش زنان در انتفاضه و تاثیر انقلاب اسلامی ایران بر مقاومت فلسطین و... به نشانی دبیرخانه جشنواره واقع در: تهران- میدان ونک- گاندی جنوبی- کوی 19 شماره 20- انجمن سینمای جوانان ایران ارایه كنند.
وی ادامه داد: کلیه فیلم‌های کوتاه در قالب‌های مستند، داستانی، نماهنگ، پویانمایی و تجربی و همچنین فیلم‌نامه‌های کوتاه و عکس‌هایی که اشغال فلسطین، شصت سال مقاومت و پایداری مردم فلسطین و مظلومیت این مردم ، صهیونیسم به مثابه یک رژیم نژادپرست از ظهور تا افول و اسلامی بودن ماهیت مقاومت فلسطین را به ثبت و ضبط کرده و تصویر کشیده باشند، می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند.
باکیده خاطرنشان كرد: این جشنواره توسط اتحادیه فیلمسازان کوتاه کشورهای اسلامی، انجمن سینمای جوانان ایران، معاونت امور سینمایی و سمعی و بصری وزارت ارشاد اسلامی، کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین (نهاد ریاست جمهوری)، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در بیروت و خارطوم و آژانس عکس ایران برگزار می‌شود.
دبیر کل اتحادیه فیلم‌سازان کشورهای مسلمان با اشاره به گستردگی بخش‌های جشنواره و اعلام آمادگی سازمانها، نهادها به ویژه ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استانهای مختلف کشور و دفاتر انجمن سینمای جوانان ایران را برای همکاری با این رویداد بزرگ از انتشار فراخوان آن در روزهای آتی خبر داد.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها