پیام معاونت سینمایی به جشنواره فیلم کوتاه تهران

جواد شمقدری، معاون امور سینمایی وو سمعی و بصری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی طی پیامی به جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران عنوان کرد: این جشنواره فرصت مغتنمی است که ظرفیت‌های پراکنده موجود را به هم پیوند می‌دهد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی جشنواره فیلم کوتاه تهران، متن کامل پیام به این شرح است:

«کم گوی و گزیده گوی چون در»  
سینمای کوتاه تصویرگر کثرت مضامین و معانی در قالب ساختارهایی متنوع است. کثرتی که با تمام تنوع و گوناگونی، اندیشه و باور مخاطب را به سوی وحدت سوق می‌دهد و سرچشمه‌های زلال و لایزال معرفت و اشراق را بر او نمایان می‌سازد. فرهنگ و هنر ایران اسلامی نیز سرشار از این وحدت بخشی درعین تنوع و تکثر است. چشم اندازهای بی پایان، دیرپا و پویا در آیین ها، آداب، مناسک و معارف اقوام مختلف این سرزمین بسیارند. چشم اندازهایی درخشان که در عین گوناگونی، هویت یگانه و شکوهمند ایران اسلامی را در تمامی عرصه ها رقم زده اند. برگزاری جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران فرصت مغتنمی است که ظرفیت های پراکنده موجود را به هم پیوند می دهد و از توانمندی های هنر صنعت سینما برای ایفای نقشی فرهنگساز و وحدت آفرین بهره می گیرد. بی شک بر همه فرهیختگان عرصه فکر و فرهنگ آشکار است که دیدگاههای گوناگون باید برای رسیدن به افق و غایت آرمانی که هدف متعالی ملت بزرگ ایران است با همدلی، همکاری و همفکری بکوشند. تلاش  فیلمسازان برای حضور موثر در عرصه بین المللی فیلم کوتاه از طریق به نمایش گذاشتن قابلیت ها و ارزش های موجود در فرآیندهای فرهنگی و هنری خود با بهره گیری از جذابیت ها و توانمندی های فیلم کوتاه و لزوم پرداختن به مضامینی متناسب با ضرورت ها، دغدغه ها و چالشهای امروز و نیازهای آینده از نکاتی است که باید در سایه فعالیت این جشنواره مورد توجهی ژرف تر قرار گیرد.
توجه ویژه معاونت امور سینمایی به سینمای کوتاه در جهت وسعت بخشیدن به قلمرو فعالیت ها و تعمیق رویکردهای اصیل، حضور پرشور سینماگران جوان در حیطه تولید و عنایت به ضرورت فعالیتی پیگیر و ثمربخش ، همگی سبب گردیده است تا این گستره آکنده از تحرک و پویایی باشد.
امیدواریم هر روز شاهد رشد کمی و شکوفایی کیفی بیشتر در آثاری باشیم که منبعث از هویتی اسلامی وایرانی اند و به دلیل طیف وسیع مضامین و ساختارها می توانند، تنوع فرهنگ ها ، آداب، مناسک و آیین های موجود در اقصی نقاط ایران اسلامی را جلوه گر سازند.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط