شجاع‌نوری:همایش تصویر عاشورا نگرش هنرمندان را تغییر می‌دهد

علیرضا شجاع‌نوری گفت: برگزاری همایش «تصویرعاشورا» در تغییر نگرش هنرمندان به واقعه‌ عاشورا، منشا اثر بوده است.
به ‌گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، این بازیگر و تهیه‌کننده سینما ضمن اعلام این مطلب افزود: اولین و مهمترین نکته در ارائه کار عاشورایی، مخلص بودن است و در واقع یکی از درس‌های بزرگی که امام حسین(ع) در واقعه‌ عاشورا به همگان داد، اخلاص و بی‌ریا بودن در تمامی امور و زندگی است.
بازیگر روز واقعه با تاکید بر این مهم که هنرمند، هرچه در کارش مخلص‌تر باشد، اثر هنری‌اش ماندگارتر می‌شود، تصریح کرد: هنرمندان در ارائه آثاری با رویکرد عاشورایی نباید چندان درگیر مسائل تکنیکی و فنی کار شوند. البته تکنیک در هر زمینه‌ی هنری لازم است، اما در این حوزه باید همراه با ارادت قلبی به آقا امام‌حسین(ع) باشد.
شجا‌ع‌نوری در انتها، به برگزاری موفق «دومین همایش تصویر عاشورا» اشاره کرد و افزود: مدیریت و دوستان مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، با اخلاص وارد این عرصه اعتقادی شده‌اند و مطمئن هستم که اقدام آن‌ها، باعث تحول مثبت در شنیده شدن فرهنگ عاشورایی در کلیت سینما خواهد شد و امیدوارم که مسئولان مرکز، شرایطی را فراهم آورند تا فیلمسازان علاقه‌مند و مخلص، امکان کار بهتری پیدا کنند.
دومین همایش «تصویرعاشورا» سه‌شنبه دهم دی‌ماه 1387در فرهنگسرای هنر با معرفی برگزیدگان سه بخش رقابتی فیلم‌های مستند، داستانی و انیمیشن، به کار خود پایان خواهد داد.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
 • برگزیدگان دومین همایش تصویر عاشورا معرفی شدند

  برگزیدگان دومین همایش تصویر عاشورا معرفی شدند

  مراسم اختتامیه دومین همایش تصویر عاشورا شب گذشته در فرهنگسرای ارسباران برگزار شد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» در این مراسم 19 داور از جامعه اصناف سینمای ایران، فیلمسازان، کارشناسان، منتقدان و نمایندگان رسانه‌ها، برگزیدگان خود را معرفی کردند.
 • جمال شورجه: «عاشورا» رمز تعالی هنر است

  «عاشورا» رمز تعالی هنر است و هنرمندان، هرگاه به واقعه‌ «عاشورا» تاسی کرده‌اند، در کار خود موفق بوده‌اند.
 • «حسام‌الدین سراج» در اختتامیه همایش عاشورا می‌خواند

  همزمان با برگزاری مراسم اختتامیه دومین همایش «تصویر عاشورا»، حسام‌الدین سراج به همراه تنی چند از اعضای گروه بیدل، قطعات عاشورایی اجرا خواهد کرد.
 • برنامه دومین روز «همایش تصویر عاشورا»

  برنامه دومین روز «همایش تصویر عاشورا»

  در دومین روز از دومین همایش «تصویر عاشورا» یازده فیلم مستند، داستانی و انیمیشن در سالن سینما حقیقت مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به نمایش درخواهد آمد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی مرکز گسترش، سه سانس نمایش فیلم و برگزاری نشست تخصصی با موضوع «عاشورا و سینمای مستند» برنامه‌های دومین روز این همایش است.
 • برنامه روز اول «همایش تصویر عاشورا» اعلام شد

  برنامه روز اول «همایش تصویر عاشورا» اعلام شد

  در اولین روز از دومین همایش «تصویر عاشورا»، 12 فیلم مستند، داستانی و انیمیشن با موضوع نهضت و سوگواره «عاشورا» در سالن «سینما حقیقت» مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به نمایش عمومی در خواهد آمد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، دومین همایش «تصویر عاشورا» از ساعت ۱۴شنبه هفتم دی‌ماه آغاز بکار خواهد کرد.
آخرین خبرها