نمایی از فیلم «انویل! داستان انویل»

پانزدهمین جشنواره «هات داکس» افتتاح شد

پانزدهمین جشنواره بین‌المللی مستند کانادا  روز گذشته با نمایش فیلم انویل! داستان انویل درباره یک گروه موسیقی کانادایی افتتاح شد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» آنچه همزمان با افتتاح این جشنواره مورد توجه رسانه‌های مشهور جهان قرار گرفته است، برنامه مرور سینمای مستند ایران و خودداری سفارت کانادا از صدور ویزا برای فیلمسازان ایرانی است.
خبرگزاری رویترز گزارش داد فیلمسازان ایرانی که قرار بود در سمینار بررسی سینمای مستند ایران با عنوان «ایران برای شما» در روز 24 آوریل شرکت کنند، از سفر به کانادا باز ماندند.
این خبرگزاری به نقل از شان فارنل، مدیر برنامه‌ریزی جشنواره هات داکس نوشت: ما اکتبر در ایران بودیم و با مسئولان کنسولگری کانادا ملاقات کردیم. آنها به ما اطلاع دادند آمدن فیلمسازان (ایرانی) به جشنواره احتمالا با مشکل روبه‌رو می‌شود. حالا ثابت شد که کاملا مشکل است.
خبرگزاری اسوشیتدپرس هم با اشاره به برنامه مرور آثار مستند ایرانی در هات داکس خبر داد که کریس مک‌دانلد دبیر اجرایی جشنواره از صادر نشدن ویزا برای فیلمسازان ایرانی انتقاد کرده است.
در نخستین روز جشنواره همچنین فیلم پرواز 182 هواپیمایی هند به کارگردانی استورلا گانارسون به نمایش درآمد که روایتی است از بمب گذاری در یک هواپیمای خطوط هوایی هندوستان که به کشته شدن حدود 330 نفر انجامید.
جشنواره هات داکس که به مدت یازده روز برگزار می‌شود، امسال 176 فیلم مستند از 36 کشور را در بخش‌های مختلف خود به نمایش می‌گذارد.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها