چهل و هفتمین جشنواره فیلم کوتاه و مستند بیلبائو

چهل و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم های کوتاه و مستند بیلبائو (Zinebi) از 21 تا 26 نوامبر در اسپانیا برگزار می شود.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» بخش رسمی این جشنواره شامل رقابت در سه رشته فیلم های مستند، فیلم های داستانی و انیمیشن است و امسال دو نماینده از ایران در بخش رسمی حضور دارند. (ادامه...)
صفر درجه (امید خوش نظر) در رقابت فیلم های انیمیشن و جاجیم (مهدی قنواتی) در قابت فیلم های مستند پذیرفته شده اند. امسال فیلم هایی از 33 کشور در برنامه های رقابتی شرکت می کنند.
جشنواره بیلبائو که یکی از قدیمی ترین و معتبرترین رویدادهای سالانه فیلم های کوتاه و مستند جهان است، به جز بخش رسمی برنامه های متنوع دیگری هم دارد.
دو بخش INFOSPAIN و INFOEUSKADI به ترتیب به نمایش فیلم های کوتاه، مستند و انیمیشن اسپانیا و ایالت باسک اختصاص ارد که در بخش رسمی نیستند.
بخش های موازی امسال شامل نمایش فیلم هایی از سوئد، مستندهایی از اسپانیا طی سال های 1977 تا 1983، بزرگداشت الیاس کوئریتا تهیه کننده اسپانیایی، سینما و اپرا، نمایش ویژه آخرین مستندهای بین المللی تولید شده، مرور سینمای انیمیشن مکزیک، مستندهایی از جشنواره برلین و فیلم های کوتاه و مستند ژاپنی است.
ویدئو کلیپ ها و فیلم کنسرت هایی از سراسر جهان در برنامه جداگانه ای با عنوان CLIP-KLUB مرور می شود. و در بخش دیگری ویدئوآرت های جدید باسک به نمایش درمی آیند.
ZINEBIDOK دیگر برنامه جشنواره بیلبائو است که با همکاری دانشگاه باسک برگزار می شود و با گرد هم آوردن مستندسازان جوان برجسته، تجربه های آنها در زمینه تولید مستند را در معرض دید قرار می دهد.
بخش ویژه  کودکان نیز با عنوان ZINESKOLA فیلم های کوتاه و بلند مرتبط را همراه با برنامه های آموزشی به نمایش می گذارد.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها