66 فیلم در رقابت بین المللی قدیمی ترین جشنواره فیلم کوتاه دنیا

شصت و شش فیلم برای شرکت در بخش مسابقه بین الملل پنجاه و یکمین جشنواره فیلم های کوتاه اوبرهاوزن انتخاب شدند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این تعداد از میان بیش از سه هزار و هشتصد و پنجاه فیلم متقاضی به رقابت قدیمی ترین جشنواره فیلم کوتاه دنیا راه یافتند که آثاری از پنج قاره جهان را شامل می شود. (ادامه...)
بر اساس این گزارش، امسال تنها یک فیلم از ایران در این جشنواره حضور دارد که در بخش مسابقه بین الملل پذیرفته شده است؛ دایره شکسته(محسن تنابنده). یک هیات داوری پنج نفره شامل سینماگرانی از فرانسه، انگلستان، آمریکا و لبنان فیلم های مسابقه بین الملل را قضاوت خواهد کرد. به علاوه هیات داوری فیپرشی نیز برگزیده خود را معرفی می کند.
جشنواره اوبرهاوزن در بخش مسابقه فیلم های آلمانی سی و یک اثر را به نمایش می گذارد. دیگر بخش جشنواره مسابقه فیلم های کودکان و نوجوانان است که سی و هفت فیلم در آن به نمایش درمی آید. در این بخش دو هیات داوری شامل کودکان و نوجوانانی از منطقه اوبرهاوزن برگزیدگان خود را معرفی می کنند و در مجموع 2000 یورو به فیلم های برگزبده تعلق می گیرد
در بخش ویدئوکلیپ هم دوازده اثر از میان دویست و بیست موزیک ویدئو متقاضی برای به دست آوردن جایزه Muvi Award به رقابت می پردازند.
جشنواره اوبرهاوزن علاوه بر بخش رقابتی، بخش های ویژه ای هم دارد که امسال شامل مرور آثار 5 فیلمساز و برنامه های موضوعی درباره ویدئو کلیپ و فیلم های کوتاه کودک درباره آفریقا، بازار فیلم، سمینارها و سخنرانی ها و... خواهد بود.
این جشنواره همچنین در برنامه ویژه ای این مساله را که مردم در سراسر جهان چگونه پس از سال 1989(زمان فروپاشی کمونیسم) فردیت و رابطه شان با جامعه را بازسازی کرده اند و این که فیلم های کوتاه چگونه در دو بلوک شرق و غرب این فرآیند را به تصویر کشیده اند، بررسی می کند.
چهارمین دوره برنامه «روز تهیه کنندگان» جشنواره اوبرهاوزن هم به فیلم های تبلیغاتی به عنوان ژانر جدید فیلم کوتاه می پردازد. برنامه روز تهیه کنندگان در سال 2002 به جشنواره اوبرهاوزن افزوده شد. این برنامه یک رویداد صنعتی است که به شکل سالانه در یک روز بر موضوع های مرتبط با فیلم کوتاه متمرکز می شود.
به گفته لارس هنریک گاس دبیر این جشنواره از میان 134 فیلم پذیرفته شده برای بخش های رقابتی این دوره از جشنواره، 53 فیلم دیجیتالی هستند.
پنجاه و یکمین جشنواره اوبرهاوزن از 15 تا 20 اردیبهشت(5 تا 10 می) برگزار می شود.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها