مصلحی: توجه به نگاه مخاطب یکی از اهداف جشنواره پنجم بود

مجید مصلحی، دبیر پنجمین جشنواره سراسری فیلم کوتاه دینی «رویش» با مثبت ارزیابی کردن سطح کیفی جشنواره پنجم، توجه به نوع نگاه مخاطب را یکی از دلایل مهم برای انتخاب آثار در کنار محتوی، مضمون و تکنیک آثار دانست. 
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» مصلحی ضمن مقایسه جشنواره پنجم، با دوره‌های پیشین این جشنواره، گفت: در دوره‌های پیشین، نگاه فیلمسازان به مسائل دینی در پرداختن به نمادها و مناسک ظاهری دین خلاصه می‌شد ولی امروز در دوره پنجم این جشنواره، این نوع نگرش‌ها ظاهری حذف و با ایجاد تغییری خاص در نوع نگاه فیلمسازان، توجه به نوع سلیقه و ذائقه مخاطب در کنار مسائل محتوایی و تکنیکی در کانون این توجهات قرار گرفت.
مدیر کل امور استان ها ومجلس شورای اسلامی در حوزه هنری، در ادامه با توصیف فیلم دینی افزود: هر فیلمسازی که بتواند یک پیام ارزشی، که با فطرت و معیارهای انسانی  و الهی منافات نداشته باشد را به مخاطب منتقل کند، فیلمی دینی ساخته است.
مصلحی، در خصوص اهداف برگزاری جشنواره رویش گفت: ایجاد  یک ویترین برای نمایش آثار فاخر دینی، ساماندهی و تقویت سینمای دینی در میان فیلمسازان جوان، ترویج پژوهش‌های سینمای دینی، کشف و حمایت از استعدادهای هنری جوان از اهداف اصلی برپایی این جشنواره است.
دبیر پنجمین جشنواره سراسری فیلم کوتاه دینی «رویش» با اشاره به حمایت‌های این مرکز از هنرمندان جوان گفت: برپایی کارگاه‌های آموزشی و تخصصی در پنج منطقه از کشور با حضور استادان برجسته و توانای فیلمسازی همچون عزیزالله حاج مشهدی، پیروز کلانتری، حسن نجفی، روانبخش صادقی و ... یکی از اقدامات این مرکز برای ارتقای سطح کیفی و دانش هنرمندان مستعد در مراکز استانی بوده است.
مصلحی، ایجاد تفاهم‌نامه با مرکز مطالعات انیمیشن حوزه هنری، به منظور برپایی کارگاه‌های تخصصی انیمیشن در سه مرحله مقدماتی، نیمه پیشرفته و حرفه‌ای را نیز از دیگر اقدامات این مرکز برای حمایت از هنرمندان به منظور ارتقای سطح کیفی دانش و به روز شدن اطلاعات عنوان کرد و گفت: با جمع‌آوری پیشرفته ترین وسایل و ادوات ساخت انیمیشن در حوزه هنری و آموزش هنرمندان در کارگاه‌های یاد شده، به زودی شاهد تهولی جدی در صنعت انیمیشن کشور خواهیم بود.
گفتنی است، پنجمین جشنواره سراسری فیلم کوتاه دینی رویش، که از 9 آذر در مشهد آغاز شده است جمعه 13 آذر با حضور دکتر حسن بنیانیان، رییس حوزه هنری، دکتر مجید قدمی معاون آموزشی و پژوهشی، مجید مصلحی و مدیران مراکز استانی حوزه هنری با معرفی و تقدیر از نفرات برتر در سینما هویزه مشهد به کار خود پایان می‌دهد.  

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
 • برگزیدگان پنجمین رویش معرفی شدند

  برگزیدگان پنجمین رویش معرفی شدند

  برگزیدگان پنجمین جشنواره سراسری فیلم کوتاه دینی رویش طی مراسمی در سالن همایش‌های صدا و سیما مشهد معرفی شدند. به گزارش خبرنگار «پایگاه خبری فیلم کوتاه» در ابتدای این مراسم حسن بنیانیان رئیس حوزه هنری طی سخنانی گفت: از امروز خودمان را برای برگزاری رویش ششم آماده می کنیم. امیدواریم از سال آینده کشورهای اسلامی را برای حضور در این جشنواره دعوت کنیم و بتوانیم فیلم‌های همه مسلمانان جهان را در خراسان داوری کنیم.
 • مصلحی: جای یک شبکه ویدیویی فیلم کوتاه خالی است

  مصلحی: جای یک شبکه ویدیویی فیلم کوتاه خالی است

  نشست دبیر پنجمین جشنواره فیلم رویش با فیلمسازان ساعتی پیش با حضور مجید مصلحی، حسن نجفی عضو هیات انتخاب و علی قربانی مسئول دبیرخانه دائمی جشنواره برگزار شد. به گزارش خبرنگار «پایگاه خبری فیلم کوتاه» مجید مصلحی در این نشست ضمن ارائه گزارشی از برنامه‌های مختلف رویش گفت: ما در جشنواره رویش توجه ویژه‌ای به مقوله فیلمنامه داریم.
 • اکران آثار جشنواره «فیلم رویش» در چهارمحال و بختیاری آغاز شد

  همزمان با آغاز جشنواره فیلم رویش در کشور ، اکران آثار برتر جشنواره فیلم رویش در چهارمحال و بختیاری از سوی حوزه هنری در سینما بهمن شهرکرد روز سه شنبه آغاز شد.
 • برنامه کامل روز سوم پنجمین جشنواره «فیلم رویش»

  برنامه کامل روز سوم پنجمین جشنواره «فیلم رویش» چهارشنبه 11 آذر اعلام شد.
 • برنامه نشست‌های تخصصی رویش اعلام شد

  برنامه نشست‌های تخصصی رویش اعلام شد

  در حاشیه سومین روز از برگزاری پنجمین جشنواره فیلم رویش نشست‌های تخصصی با حضور حسن بنیانیان رییس حوزه هنری و مجید مصلحی دبیر جشنواره برگزار خواهد شد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از ستاد اطلاع رسانی رویش، نشست فیلمسازان و فیلمنامه‌نویسان و همچنین كارگاه تخصصی كارشناسان مسئول هنرهای تصویری حوزه هنری استان‌ها از جمله برنامه‌های این جشنواره است.
آخرین خبرها